Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

NAGRODY DLA "CEPELII-POZNAŃ"

Chorzów, Sosnowiec, Katowice, Siemianowice, Świętochłowice, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Rybnik to miasta w których poznaniacy zaprezentowali zgromadzonej publiczności przede wszystkim tańce i przyśpiewki wielkopolskie ale również tańce narodowe i z innych regionów naszego kraju.

Podczas trwania festiwalu wszystkie zespoły oceniane był przez Radę Artystyczną złożoną z wybitnych ekspertów polskiej i czeskiej sekcji CIOFF:
W skład rady wchodzili:
Mirosława Bobrowska - etnochoreograf i ekspert polskiej sekcji CIOFF
Danuta Horn - choreograf i ekspert polskiej sekcji CIOFF
Jerzy Dynia - muzyk, dziennikarz i ekspert polskiej sekcji CIOFF
Jaromir Dadak - kompozytor, folklorysta z Republiki Czeskiej, Prezes Stowarzyszenia Kompozytorów Czeskich
Edward Błażek - folklorysta i sekretarz polskiej sekcji CIOFF
Tadeusz Donocik - honorowy członek Rady Artystycznej

"Cepelia-Poznań" została oceniona bardzo dobrze, zdobywając trzy nagrody:
Pierwszą nagrodę otrzymał zespół za pielęgnowanie tradycyjnego folkloru muzycznego i tanecznego oraz polskich tańców narodowych, a także za artystyczną prezentację sceniczną programu.
Druga nagroda przypadła kapeli zespołu za autentyczny skład instrumentalny kapeli szamotulskiej i jej stylowe brzmienie.
Trzecia nagroda przypadła duetowi tanecznemu Piotrowi Kulce i Katarzynie Franciszkiewicz za ukazanie stylu i piękna kujawiaka z oberkiem.
Po festiwalowych sukcesach już w niedziele Zespół zaprezentuje się podczas Dożynek w Mieścisku, a w przyszłą środę wyjeżdża na obchody Dni Polskich w Rumunii.