Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„WIELKOPOLANIE” W KONCERCIE CHARYTATYWNYM

GALERIA

„WIELKOPOLANIE” W KONCERCIE CHARYTATYWNYMPrzez ponad miesiąc trwały przygotowania do II edycji koncertu charytatywnego pt. „Tańczą z nami”. Dwa razy w tygodniu „Wielkopolanie” wyjeżdżali na próby do Kostrzyna, aby uczyć tańca osoby, które zgodziły się uczestniczyć w tym koncercie. Na scenę stanęli:
Grefling Mariusz - znany mieszkaniec Kostrzyna
Jędrzejczak Konrad – sołtys z Brzezia
Leszczak Magdalena - nauczyciel języka angielskiego z Zespole Szkół w Brzeźnie
Meller Krzysztof – Radny miasta Kostrzyn
Szał Zdzisława – nauczyciel klas 1-3 w Szkole Podstawowej w Siekierkach
Świerczyńska Cecylia - nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum Rady Europy w Kostrzynie
Zwierz Mieczysława - nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum rady Europy w Kostrzynie
„Wielkopolan” reprezentowali: Galasiński Jan, Jaworska Hanna, Kolasińska Marta, Lesiuk Grzegorz, Lesiuk Katarzyna, Lewandowski Marcin, Tokarz Tomasz i Szymański Mikołaj.
Po kilku godzinach charakteryzacji 26 października punktualnie o godzinie 18-tej rozbrzmiały fanfary i na scenie pojawiła się Ewa Czajka – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Wiesław Krupa i zaprezentowali występujące pary. Wreszcie nadszedł czas na prezentacje. Części pierwszą rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Czajka śpiewając „Miłość ci „WIELKOPOLANIE” W KONCERCIE CHARYTATYWNYMwszystko wybaczy”. Tą piosenką Hanki Ordonówny wprowadziła wszystkich w nastrój walca. Wszystkie pary kolejno prezentowały swoje umiejętności, wykonując walce angielskie w poświacie świateł i dymu. A wystąpili: Marta z Mariuszem, Zdzisława z Grzegorzem, Hanna z Konradem, Magda z Marcinem, Cecylia z Tomaszem, Mieczysława z Janem, Katarzyna z Krzysztofem. Część druga to polki. Pani Dyrektor rozpoczęła ją „Kostrzynianką”, a następnie na scenie pojawili się tancerze przebrani za przedszkolaków, babę z niegrzecznym kogutem, rolników, klown z radosna dziewczynką, piłkarze, damulka z podrywaczem i myśliwy z dziewczynką z Bawarii. Część trzecia to free style. Na scenie tancerze zaprezentowali tańce cyganów, sambę, cha cha, hip-hop, rock&rolla i twista, a rozpoczęła ja Ewa Czajka piosenką „Sex Appeal”, w której swój kunszt artystyczny obok solistki zaprezentował Mikołaj Szymański tancerz „Wielkopolan”, który w znakomity sposób w tańcu połączył współczesność z przeszłością. Na zakończenie koncertu zaprezentował się zespół „Office Girls” składający się z Urzędniczek Urzędu miasta Kostrzyna, które wraz z tancerzami z „Wielkopolan” zatańczyły polki jakich mało.
Choreografie do widowiska napisali: Czajka Ewa, Jaworska Hanna, Lesiuk Katarzyna, Kijewski Adam i Kulka Piotr, który jednocześnie był reżyserem koncertu. 
Cały koncert był wielkim widowiskiem. Setki osób, które nawet stały pod oknami Domu Kultury aby móc zobaczyć tancerzy, oklaskiwało zmagania tancerzy, którzy przetańczyli i spędzili razem piękne niezapomniane chwile.
Brawom nie było końca.
„Wielkopolanie” dziękują Dyrekcji Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kostrzynie i wszystkim przesympatycznym Kostrzynianom.