02 / 06 / 08

ZŁOTY MEDAL PRZYJACIELA SZPITALA...

ZŁOTY MEDAL PRZYJACIELA SZPITALA...Złoty Medal Przyjaciela Szpitala przyznała Zespołowi Folklorystycznemu „Wielkopolanie” Dyrekcja Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci oraz Stowarzyszenie Grona Przyjaciół Dzieci za zasługi i pomoc udzielona Szpitalowi. Medal ten zespół otrzymał za stała pomoc oraz za materialne poparcie wszelkich inicjatyw poprawiających stan techniczny oraz jakość usług Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Poznaniu – Kiekrzu. Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Poznaniu – Kiekrzu  usytuowany jest w pięknej krajobrazowo dzielnicy Poznania. Mieści się między dwoma jeziorami, otoczony jest zielenią pobliskich lasów i  zabytkowego parku, który stanowi najbliższy teren rekreacyjny dla małych pacjentów.
W 100 – łóżkowym szpitalu usprawnia się pacjentów w wieku od 3 – 18 roku życia ze schorzeniami narządu ruchu o różnej etiologii: po urazach czaszkowo-mózgowych, po złamaniach, po zabiegach ortopedycznych i neurochirurgicznych, ze schorzeniami neurologicznymi -np. mózgowe porażenie dziecięce, dystrofie mięśniowe, neuropatie, rdzeniowe zaniki mięśniowe, niedowłady po udarach mózgu, przepukliny oponowo-rdzeniowe, schorzenia uwarunkowane genetycznie, z wadami wrodzonymi narządu ruchu
z chorobami reumatologicznymi – stany podostre upośledzające funkcje narządu ruchu ze schorzeniami kręgosłupa np. skrzywienia kręgosłupa, dyskopatie .
W malowniczej, leśnej scenerii „Wielkopolanie” zaprezentowali tańce wielkopolskie i z regionu krakowskiego. Dzieci miały także okazje posłuchać przyśpiewek z różnych regionów naszego kraju, a także pobawić się wraz z tancerzami w „praczki” zabawę z regionu kaliskiego.

PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: