30 / 12 / 07

Z OPŁATKIEM W DŁONI

Z OPŁATKIEM W DŁONIJuż tradycyjnie „Wielkopolanie” spotykali się przy wigilijnym stole. Ten wyjątkowy wieczór był okazją do podzielenia się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń. Kolędy i pastorałki w wykonaniu byłych i obecnych tancerzy zespołu sprawił, że atmosferę tych najpiękniejszych świąt, mogli odczuć wszyscy.
Koniec roku to także okazja do wspomnień i refleksji. Rok 2007 był dla Zespołu bardzo pracowity. Zeszłoroczny rekord ilości koncertów w liczbie 232 został pobity. „Wielkopolan” mogliśmy oglądać 281 razy, na terenie Poznania i całego kraju, a także w Tunezji, Chorwacji i na Tajwanu. Zespół został także laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, który odbył się w październiku w Gnieźnie. Koncerty zespołu z pewnością zapamiętało wielu widzów, także tych najmłodszych.
W pamięci wszystkich są także uroczystości zaślubin: tancerzy zespołu Joanny Owsianowskiej i Bartłomieja Maćkowiaka, Joanny Taczały z Markiem Pawlukiem i Marty Solibiedy z Jędrzejem Mszanowskim. Powodem do ogromnej radości były także narodziny Jana Taczały, Zuzanny Jagielskiej i Tymona Wawrzynka. Już w tej chwili „Wielkopolanie” wyczekują dnia, kiedy maluchy zasilą szeregi zespołu.
Za kilka dni Kierownictwo i Tancerze zasiądą do wieczerzy w swoich domach.
Mają nadzieję, że ten świąteczny czas, da im siłę do dalszej pracy, która przynosi wszystkim tak wielką satysfakcję.

HJ

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: