21 / 05 / 08

XXIV BAL KARNAWAŁOWY "WIELKOPOLAN"

XXIV BAL KARNAWAŁOWY  wielkopolanJak co roku tancerze zespołu zaprosili na swój bal , znajomych i przyjaciół aby móc w gronie najbliższych spędzić jeden z piątków tegorocznego karnawału. Dla ponad 340 gości „Wielkopolanie” tradycyjnie rozpoczęli bal szlacheckim polonezem z mazurem. 12 par po wykonaniu tych najstarszych narodowych tańców zaprosiło zgromadzonych gości i wspólnie zatańczyli nie tylko poloneza ale także polkę i skocznego oberka.
Po powitaniu gości, tancerze zaprezentowali specjalnie przygotowany na tą imprezę kolejny punkt programu. Były to tajwańskie i tunezyjskie tańce nawiązujące do tras koncertowych, które przebyli „Wielkopolanie” w zeszłym roku. Ponad 50 tancerzy przez dwa miesiące pod okiem Kierownika Artystycznego Leszka Rembowskiego pilnie ćwiczyło choreografie Agnieszki Głowackiej, Tomka Tokarza, Katarzyny Seredyńskiej i Piotra Kulki. Największe wrażenie na zgromadzonej publiczności zrobił występ chińskiego smoka, którego pieczołowicie przygotowała tancerka zespołu Katarzyna Seredyńska, a za konstrukcje „Wielkopolanie” serdecznie dziękują Panu Marianowi Tokarzowi.
XXIV BAL KARNAWAŁOWY  wielkopolanDla wszystkich gości tancerze przygotowali również wystawę zdjęć z tournee artystycznych po Tajwanie i Tunezji, ufundowaną przez firmę MDM DRUK, a także wielką loterię fantową, za którąś również „Wielkopolanie” dziekują swoim darczyńcom.
Zabawy i radości nie zabrakło do białego rana, a i ja tam byłem miód i wino piłem …
 
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim sponsorom !!!!!!!!
 
PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: