28 / 01 / 06

XXII BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku Zespół Folklorystyczny “Wielkopolanie” zorganizował bal karnawałowy dla przyjaciół i znajomych zespołu. W specjalnie przygotowanej scenografii wprowadzającej gości w klimat biesiadny goście mogli bawić się do białego rana. Swojskie jadło (wiejski chleb, smalec ze skwarkami, ogóry i kaszanki), kramy odpustowe, wiejska zagroda, stoły i ławy biesiadne to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla przybyłych.
Zespół zgodnie z tradycją powitał wszystkich szlacheckim polonezem, którego to następnie zatańczyli wszyscy zgromadzeni goście, a potem przy kapeli zespołu zatańczono polki i żywiołowe oberki. W tegorocznym programie artystycznym „Wielkopolanie” zaśpiewali i zatańczyli tańce wielkopolskie. Publiczność miała okazje posłuchać autentycznych instrumentów muzycznych: marynę , kozła weselnego i dudy oraz podziwiać stroje z tych regionów.
Wielkim zaskoczeniem dla przybyłych gości był zorganizowany turniej tańca. Do konkursu stanęły niemalże wszystkie zgromadzone pary. Przy muzyce na żywo tańczono nie tylko współczesne tańce ale również trzeba było sobie poradzić z tańcami wielkopolskimi do których przygrywali dudziarze. Specjalnie powołana Komisja miała nie lada problem aby wyłonić zwycięskie pary, które otrzymały nagrody pocieszenie.
Po turnieju przyszedł czas na ludowe przyśpiewki. Wszyscy goście przy muzyce “na żywo” mogli pośpiewać najbardziej znane piosenki biesiadne.
Dla wszystkich przybyłych gości przygotowano również loteria fantowa, w której można było wygrać cenne nagrody, a także wystawę z zeszłorocznej wyprawy do Portugalii oraz zdjęcia z ceremonii wręczenie zespołowi. Nagrody Oskara Kolberga
Bal trwał do białego rana, a i ja tam byłem miód i wino piłem …

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: