13 / 10 / 11

XV POZNAŃSKIE DNI KSIĄŻKI NAUKOWEJ

XV POZNAŃSKIE DNI KSIĄŻKI NAUKOWEJ     Książka wraz z płytą CD „Wybrane tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego” Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, wydana przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprezentowana została na Jubileuszowych XV Poznańskich Dniach Książki Naukowej.
      Targi pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej oraz JM Rektora UAM prof. dr hab. Bronisława Marciniaka odbywają się od 12 – 14 października 2011 roku w  Collegium Maius.
     Wśród wielu wystawców z całej Polski swoje stoisko z licznymi wydawnictwami zaprezentowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Wśród nich po raz pierwszy w historii Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” znalazła się ich książka wraz z płyta CD .
     Publikacja autorstwa Piotra Kulki powstała z zapotrzebowania płynącego od nauczycieli oraz instruktorów uczestniczących na zajęciach w ramach kursów doskonalących poświęconych dziecięcemu folklorowi tanecznemu Wielkopolski.  XV POZNAŃSKIE DNI KSIĄŻKI NAUKOWEJOrganizatorem tych zajęć była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu wraz z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie”. Tematyka ich stanowiła pomoc w realizacji założeń programowych placówek kultury i szkolno-wychowawczych dotyczących poznawania dziedzictwa kulturowego własnego regionu. Zakres i forma zawartego materiału w niniejszej publikacji w założeniu autora jest przyjściem z pomocą merytoryczną i metodyczną nauczycielom i instruktorom pracującym z dziećmi. Stąd też zawarty materiał obejmuje wiedze o tańcach i zabawach z wielu subregionów Wielkopolski w opisach ruchu wraz z muzyką na załączonej płycie. Treść publikacji stanowią opisy tańców i zabaw tanecznych zawierające charakterystyczne, występujące w tradycji, kroki, figury taneczne oraz ich przykładowy przebieg. XV POZNAŃSKIE DNI KSIĄŻKI NAUKOWEJ
Zawarty na płycie materiał muzyczny został opracowany przez Stanisława Horbika, a nagrany przez Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, który współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Materiał ten stanowić będzie niewątpliwie pomoc w praktyce instruktorskiej, a jednocześnie pozwoli ukazać zróżnicowane bogactwo folkloru muzyczno-tanecznego Wielkopolski poprzez wybrany repertuar oraz oryginalne składy instrumentalne kapel. Zawarty materiał w publikacji stanowi wybór tradycyjnych form tanecznych i zabaw wykonywanych przede wszystkim przez dzieci, ale także w tradycji przez dorosłych.

OD 03-07 LISTOPADA 2011 WYDAWNICTWO „WYBRANE TAŃCE I ZABAWY FOLKLORU WIELKOPOLSKIEGO” ZAPREZENTOWANE ZOSTANIE NA TARGACH KSIĄŻKI W KRAKOWIE
                                                                                                                                                         MO

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: