06 / 05 / 04

"WIWATY" PODCZAS MAJÓWKI

Od 1 do 3 maja 2004 roku Cepelia zaprezentowała folklor wielkopolski oraz innych regionów naszego kraju podczas majowych koncertów. Dla publiczności zgromadzonej w Centrum Handlowym M1 oraz przed Poznańską Areną tancerze wykonali tańce szamotulskie, zachodniej Wielkopolski, Beskidu Śląskiego, rzeszowskie, oraz tańce narodowe: kujawiaka, oberka i krakowiaka. Śnieżnobiałe szamotulskie spódnice oraz wykrochmalone czepce i kryzy wielkopolskie zadziwiały poznaniaków. Układy wielkopolskie to ulubione tańce wykonawców Cepelii ale nie tylko. Z wielką radością wykonują kujawiaka (popisowy numer solistów zespołu) oraz oberka z kostiumach łowickich. Pełen żywiołowości układ wykonywany w barwnych kostiumach zawsze podrywają zgromadzoną publiczność. Popisowe numery (miotły, klęki) zawsze dodają uśmiech na twarzach widowni i ręce same składają się im do oklasków. Bez owacji nie pozostawały również tańce Beskidu Śląskiego. Perfekcyjne wykonywane popisy mężczyzn zawsze oczarowują zgromadzoną widownię.
Siedem koncertów w ciągu trzech dni to nie lada wysiłek dla poznańskich wykonawców ale jak mówią “lubią to robić i dopóki starczy im się będę pokazywać to co potrafią robić najlepiej”.
Mimo tak wyczerpującego majowego weekendu tancerzom i kapeli zespołu nie zabrakło również sił na uczestnictwo w organizowanych spotkaniach integracyjnych.

Zaraz po majówce Zespół Folklorystyczny “Cepelia-Poznań” rozpoczyna przygotowywać specjalny program na II Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Nepalu. Jednakże do dnia wylotu (29 maja) zaprezentuje się jeszcze dla wielkopolskiej widowni podczas pięciu koncertów.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: