09 / 06 / 09

WIOSENNE SPOTKANIE Z WIELKOPOLANAMIWIOSENNE SPOTKANIE Z WIELKOPOLANAMI05 czerwca Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zawitał w Pile, gdzie w Centrum Kultury dał kolejny już w tym roku koncert pt. „Zatańczyć Chopina”????. Dla ponad 400 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wraz z wieloma poznańskimi artystami tancerze zespołu pokazywali jak w różny sposób, w jakich różnych technikach można tańczyć do muzyki Chopina. Całość widowiska wyreżyserowała Pani Teresa Nowak.

06 czerwca Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zaprezentował się podczas Dni Puszczykowa. W pięknej leśnej scenerii na terenie zakola Warty „Wielkopolanie” zaprezentowali folklor Wielkopolski, jak również tańce i przyśpiewki innych regionów. Dla publiczności pokazali również lirycznego kujawiaka i żywiołowego oberka i krakowiaka. Podczas Dni Puszczykowa Urząd Miasta przygotował nie tylko występ „Wielkopolan”. Uczestnicy imprezy mieli możliwość uczestniczyć w licznych rozgrywkach sportowych jak również oglądać wystawy przygotowane na tą okazję, a także oklaskiwać innych polskich artystów.      WIOSENNE SPOTKANIE Z WIELKOPOLANAMI

Specjalnie dla mieszkańców swojego miasta Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” wraz z Radiem Merkury przygotowali 07 czerwca w Parku Wilsona w Poznaniu spotkanie z folklorem. W specjalnie przygotowanym na ta okazję programie artystycznym tłumnie zgromadzeni widzowie mieli okazje zobaczyć:

“Od Szamotuł” – tańce i przyśpiewki szamotulskie

 „Koło mego stawka” – suita tańców i przyśpiewek rzeszowskich

„Werbung” – ostatnia spiska zabawa chłopców idących na wojnę

Kujawiaka z oberkiem

„Ej siano, siano” – Krakowiacy Wschodni

i krakowiaka narodowego

w choreografii Leszka Rembowskiego do muzyki Stanisława Horbika

WIOSENNE SPOTKANIE Z WIELKOPOLANAMIKoncert prowadzony przez Agnieszkę Polacką i Jacka Hałasika przerodził się w prawdziwe spotkanie z folklorem i zespołem „Wielkopolanie”. Publiczność miała okazję posłuchać tradycji związanych z „Wielkopolanami”, gry na autentycznych instrumentach muzycznych i legend z nimi związanych, przeżyć tancerzy związanych z koncertami i wyjazdami, a wszystko to okraszone było gwarą poznańską.

08 czerwca Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zawitał w Kiekrzu na Bazarze Kultury organizowanym przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Tak pracowicie spędzili tancerze i muzycy “Wielkopolan” pierwsze dni czerwca. Już niebawem, albowiem 10 czerwca Wielkopolanie zapoznają młodzież niemiecką ze swoją kulturą podczas spotkania organizowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu.       PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: