18 / 12 / 06

WIGILIE POLSKIE

WIGILIE POLSKIE“Wigilie Polskie” od 18 grudnia 1997 roku w reżyserii Barbary Wachowicz przedstawiane są w Poznańskim Teatrze Wielkim. Fenomenem tego widowiska, na które od lat przybywa młodzież i dorośli, za każdym razem wypełniające wszystkie miejsca teatru, doskonale wyjaśnia podtytuł “Spotkania wielkich Polaków przy wigilijnym stole”. Przedstawienia te stanowią doskonałą mieszankę śpiewu, teatru, poezji, gawędziarstwa, zadumy ale i radości. Są też czymś więcej, dają mianowicie możliwość zbiorowego uczestnictwa w śpiewaniu kolęd i dzieleniu się opłatkiem.
Barbara Wachowicz, będąca w jednej osobie autorką scenariusza i reżyserem, z sukcesem powierzyła zadanie sceniczne utalentowanym aktorom i amatorom – uczniom, studentom, przedszkolakom – tworząc Wigilie różnych pokoleń i różnych epok.
Na scenie w polonezie i mazurze w choreografii Pana Leszka Rembowskiego wraz “Wielkopolanami” tańczyli tancerze Opery Poznańskiej oraz Baletu Dworskiego ” Cracovia Danza”. 
Poprzez historyczne i współczesne pieśni oraz poprzez najpiękniejsze kolędy stworzono trwałą więź pomiędzy tymi, co na scenie, na widowni i wszystkimi pokoleniami małych i dużych Polaków.

 
PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: