14 / 12 / 06

WIGILIA 2006

Wigilia zawsze była w Zespole wyjątkową uroczystością, która pozwalała tancerzom, zarówno byłym, jak i obecnym, spotkać się w rodzinnym gronie, wspominać wyjazdy i koncerty, a przede wszystkim porozmawiać o przyszłości Zespołu. Jest to również okazja do podsumowania mijającego roku, który zakończył się dużym sukcesem. W 2006 roku zespół dał 232 koncerty (co jest największym rekordem “Wielkopolan”), wyjechał 5 razy na koncerty zagraniczne, w tym po raz pierwszy do Bośni i Hercegowiny oraz Chin. Zaprezentował się dla ok. 100 000 osób przejeżdżając ok. 40 000 kilometrów .Dwie pary zespołowe zawarły związek małżeński: Natalia Czaja i Maciej Jagielski oraz Alicja Kujawa i Michał Wawrzynek, urodziły się nasze dzieci zespołowe: Maria Kulka, Igor Szostak, Maria Lewandowska i Kamila Kaczmarek.
Na zakończenie roku zespół osiągnął kolejny sukces – 14 razy zaprezentował się podczas Wigilii Polskich w reżyserii Barbary Wachowicz w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Tak jak w zeszłym roku zespół podczas wigilijnego spotkania zbierał upominki dla Przyjaciół z Domu Opieki Społecznej w Mielżynie, do zbiórki dołączyli Pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury oraz tancerze Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego “Cepelia-Poznań”.
Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY !!!

 
PK
 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: