14 / 12 / 10

WIELKOPOLSKA TRASA KONCERTOWA

WIELKOPOLSKA TRASA KONCERTOWAOd października do końca grudnia dzieci z wielkopolskich szkół i przedszkoli podziwiali WIELKOPOLSKA TRASA KONCERTOWAnajpiękniejsze tańce rodzimego regionu. 176 koncertów niemalże w całej Wielkopolsce dał Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, aby zaszczepić kulturę regionu wśród najmłodszych.

Tańce Bambrów Poznańskich, z okolic Szamotuł i Dąbrówki Wielkopolskiej prezentowane w autentycznych strojach zachwycały zgromadzone dzieci i młodzież. Wśród wiwatów, przodków i równych, widzowie mieli okazję również posłuchać legend i historii powstania wielkopolskiej kultury.

Dużą niespodzianką jest również prezentowanie autentycznych instrumentów ludowych WIELKOPOLSKA TRASA KONCERTOWAkozła weselnego i dud przy dźwiękach których nie milkły brawa wśród najmłodszej widowni, która to miała również okazję spróbować swych sił w najprostszych tańcach naszego regionu.

Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” wyjechał na trasę koncertową ze swoimi autorskimi audycjami, prowadzonymi przez Pana Piotra Kulkę, jak również z Agencją Art & Music oraz   Agencją Artystyczną „Mezzoforte”, którym za przygotowanie koncertów składają serdeczne podziękowania

                                                                                                                                        PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: