17 / 09 / 09

„WIELKOPOLANIE” PRZED OŁTARZEM

„WIELKOPOLANIE” PRZED OŁTARZEMMarta i Grzegorz poznali się sześć lat temu przy okazji parady upamiętniającej 750 – lecie lokacji miasta Poznania, w której uczestniczył Zespół „Wielkopolanie”. Pierwsze spotkanie Marty i Grzegorza miało miejsce po paradzie, kiedy to członkowie zespołu świętowali wspólnie ze „WIELKOPOLANIE” PRZED OŁTARZEMznajomymi to szczególne wydarzenie. Wtedy wśród znajomych pojawił się Grzegorz, który już przyjaźnił się z kilkoma tancerzami z naszego Zespołu, ale nigdy wcześniej nie spotkał Marty. Od tego czasu stali się nierozłączną parą, co po trzech latach zaowocowało zaręczynami i doprowadziło tych dwoje przed ołtarz.

Po uroczystym ślubie para wyszła z Kościoła przez szpaler utworzony przez tancerzy zespołu ubranych w stroje łowickie. Przed Kościołem dla Nowożeńców kapela i t„WIELKOPOLANIE” PRZED OŁTARZEMancerze przygotowali specjalny repertuar przyśpiewek z różnych stron naszego kraju, które wykonywane były podczas składania życzeń przez tłum zgromadzonych gości. Na zakończenie samochód Pary Młodej został zatrzymany przez tancerzy zespołu aby tradycyjnie Pan Młody mógł złożyć datki co wróży szczęście młodego małżeństwa.

Potem już wesele do białego rana, na którym również „Wielkopolanie” ze zgromadzonymi gośćmi wykonywali tradycyjne przyśpiewki weselne. Zabawa trwała do białego rana. Szampańskie wesele, a potem równie udane poprawiny.

Kierownictwo i Tancerze zespołu życzą młodym Małżonkom wiele szczęścia i radości na nowej drodze życia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: