23 / 11 / 09

WIELKOPOLANIE NAUCZYCIELAMI HISTORII TAŃCA

WIELKOPOLANIE NAUCZYCIELAMI HISTORII TAŃCAW miesiącu listopadzie 2009 r. Zespół Folklorystyczny “Wielkopolanie” brał udział w projekcie, w ramach którego odwiedzali wielkopolskie przedszkola i szkoły, prezentując uczniom tańce historyczne.
Artyści przedstawiali zebranym dzieciom, w jaki sposób bawiono się na dworach i zamkach we Francji, Burgundii, Anglii, Włoszech czy w Polsce. Podczas całej trasy koncertowej zaprezentowali tańce Renesansu, Baroku i XIX wieku, a widzowie mieli okazję zobaczyć między innymi pawanę, galliarda, menueta, poloneza, polkę galopke i wiele wiele innych.  Największą radość dla większości widzów sprawiała jednak możliwośWIELKOPOLANIE NAUCZYCIELAMI HISTORII TAŃCAć spróbowania swoich umiejętności w francuskich branlach  tańczonych w minionych epokach, co poznać można było po roześmianych twarzach i burzach oklasków na koniec audycji.
Podczas swych 42 koncertów „Wielkopolanie” odwiedzili Żydowo, Gniezno, Kobylnicę, Murowaną Goslinę, Tarnowo Podgórne, Przeźmierowo, Poznań, Śrem, Wroniawy, Wolsztyn, Tłoki, Chorzemin, Mrowino, Roklietnicę i Dopiewo, Nie jest to jednak koniec tej trasy koncertowej.
Już od 04 stycznia 2010 roku „Wielkopolanie” ponownie odwiedza wielkopolskie szkoły i przedszkola prezentując tańce minionych epok.

„Wielkopolanie” składają serdeczne podziękowania Agencji Art and Music za miłą współpracę i przygotowanie tej trasy koncertowej.

                                                                                                                                                                                                        ML

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: