29 / 09 / 07

„WIELKOPOLANIE” NA ŚLUBNYM KOBIERCU..

„WIELKOPOLANIE” NA ŚLUBNYM KOBIERCU...Swoja przygodę z tańcem rozpoczęli ponad 15 lat temu w Dziecięcym Zespole Folklorystycznym „Cepelia-Poznań”. To tam stawiali swoje pierwsze taneczne kroki oraz uczyli się śpiewu. Po kilku latach  zafascynowani folklorem postanowili dalej rozwijać swoje umiejętności w grupie zasadniczej Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”. Prezentowali  folklor naszego kraju na ok. 500 koncertach w kraju i za granica. Koncertowali miedzy innymi w Turcji, Anglii, Chinach, Francji , Hiszpanii, Bułgarii ,Bośni i Hercegowinie, Portugalii, Niemczech ,Słowenii, Ukrainie, Danii i na wielu międzynarodowych festiwalach w kraju. Parą zostali dopiero w 2004 roku, a po dwóch latach odbyły się zaręczyny.
„WIELKOPOLANIE” NA ŚLUBNYM KOBIERCU..29 września br. o godzinie 16.00 członkowie Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” w strojach biskupiańskich oraz tancerze Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań” mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystości zaślubin Joanny i Bartka.
Po zakończeniu części formalnej w kościele, Młodzi zostali obsypani życzeniami płynącymi z głębi serca , a następnie tanecznym krokiem udali się na uroczystość weselną.

WL

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: