01 / 07 / 08

WIELKOPOLANIE NA ŚLUBNYM KOBIERCU

WIELKOPOLANIE NA ŚLUBNYM KOBIERCUW przepięknie odnowionym Kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej z przełomu XIX, XX wieku w słoneczne popołudnie 21 czerwca 2008 roku przed ołtarzem stanęli tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkoplanie” Katarzyna Seredyńska i Grzegorz Lesiuk. Narzeczeni przybyli pod Kościół tuż przed godziną 16.00, gdzie czekali już na nich tancerze i muzycy Zespołu ubrani w barwne stroje łowickie, a także kaliskie. Największą niespodzianką dla Katarzyny i Grzegorza były dzieci tancerzy ubrane również w stroje z tego regionu: 6-cio miesięczny Tymon i 4-ro letnia Zosia, a także 2 letnia Marysia ubrana dla odmiany w strój szamotulski.
Parę Młodą wprowadził przed ołtarz korowód tancerzy Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań” oraz Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”. Wielobarwny orszak to niemalże całe życie Katarzyny i Grzegorza. Już od siódmego roku życia narzeczeni zaczęli swoją historię z folklorem. WIELKOPOLANIE NA ŚLUBNYM KOBIERCUPrzez osiem lat tańczyli w Cepelii, a po ukończeniu 15 roku życia zaczęli tańczyć i tańczą do dziś w „Wielkopolanach”. Grzegorz spędził na próbach zespołu ponad 6200 godzin, dał ok. 1500 koncertów, wyjeżdżał z zespołami na tournee zagraniczne ponad 50 razy, a Katarzyna nie wiele mniej. Ich wspólna historia rozpoczęła się również w obecności niemalże całego zespołu, a mianowicie podczas pobytu „Wielkopolan” na Uniwersjadzie i EXPO w Korei w 2003 roku.
Po wypowiedzeniu uroczystego „TAK” w Kościele rozległy się gromkie brawa. W oczach nie tylko rodziców ale i bliskich przyjaciół Nowożeńców pojawiły się łzy. Para Młoda opuściła Kościół przechodząc przez szpaler utworzony z tancerzy, a przed Kościołem czekała już na nich kapela, która zagrała tradycyjne sto lat. Następnie podczas składania życzeń tancerze zaprezentowali przyśpiewki z różnych regionów naszego kraju. WIELKOPOLANIE NA ŚLUBNYM KOBIERCUNa zakończenie tradycyjne zatrzymanie samochodu i zbieranie datków, a potem już świętowanie do białego rana. Na uroczystości weselnej „Wielkopolanie” zaśpiewali i zatańczyli dla zebranych gości. Para Młoda zatańczyła kujawiaka narodowego, a Grzegorz zaśpiewał „Poznaniankę”, z której znany jest w zespole od wielu lat.
Udane wesele, udane poprawiny, szczęścia i radości końca nie było. 
Kierownictwo i Tancerze Zespołu życzą Nowożeńcom aby tak wyglądało ich całe życie. SZCZĘŚĆ BOŻE MŁODEJ PARZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                                                                                                                                                             PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: