29 / 03 / 09

„WIELKOPOLANIE” I WIELKOPOLSCY NAUCZYCIELE
„WIELKOPOLANIE” I WIELKOPOLSCY NAUCZYCIELEZespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” już od kilku lat współpracuje z poznańskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Stąd kolejny raz został przeprowadzony kurs I stopnia dla nauczycieli z zakresu tańców narodowych oraz tańców z naszego regionu. Podczas 20 godzinnego kursu nauczyciele mieli możliwość poznać i nauczyć się podstawowych kroków i figur krakowiaka, kujawiaka i poloneza. Mieli również okazję zapoznać się z kulturą Wielkopolski. Wiwaty, przodki czy inne wielkopolski tańce przyswajali nauczyciele bardzo szybko i z dużym zainteresowaniem. Oprócz tańców wielkopolskich i narodowych odbył się również pokaz par turniejowych z Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” i Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań”, który to wprowadził słuchaczy w rozpowszechniony już niemalże w całej Polsce nurt tańców polskich w formie towarzyskiej.

Wykładowcami kursu byli: Pani Jadwiga Banaś i Pan Piotr Kulka, a do zajęć akompaniowała Pani Barbara Florek. „WIELKOPOLANIE” I WIELKOPOLSCY NAUCZYCIELE

Ze względu na duże zainteresowanie kursem I stopnia już w maju odbędzie się kolejny, a od przyszłego roku Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wraz z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie” zapraszają na kurs II stopnia.

                                                                                                                                PK
zdjęcia WL

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: