07 / 08 / 08

„Wielkopolanie” i TARKAN

„Wielkopolanie” i TARKANDrugi międzynarodowy festiwal folklorystyczny w Bolu odbywający się pod patronatem Ministra Kultury i Turystyki to wielkie wydarzenie , w którym oprócz zespołów folklorystycznych z Gruzji, Turcji, Senegalu i Polski, uczestniczyły największe międzynarodowe gwiazdy. Na scenach tegoż jedynego w swoim rodzaju festiwalu obok artystów ludowych wystąpił Ismail, Defilesi, Eylemnaz oraz niekwestionowana gwiazda tureckiej muzyki TARKAN.
W ceremonii otwarcia festiwalu oprócz Władz miasta uczestniczył Minister Kultury i Turystyki Turcji. „Wielkopolanie” podczas koncertu zaprezentowali tańce wielkopolskie z regionu szamotulskiego oraz tańce z rzeszowskiego i przeworskiego. Podczas kolejnych koncertów „Wielkopolanie” przedstawili również tańce narodowe oraz z Beskidu Śląskiego. Przez trzy dni trwania festiwalu wiele tysięcy osób mogło podziwiać polski folklor.
Podczas całego pobytu poznańskich artystów, ponad 2000 km od domu, nad grupą „Wielkopolanie” i TARKANczuwał znajomy zespołu Pan Modest Wilkoszewski. Jest to Polak, który mieszka w tureckiej miejscowości – Polineskoj, i zna zespół od 1995 roku, kiedy to tancerze prezentowali swój kunszt artystyczny w jego mieście rodzinnym dla Polonii. Dzięki uprzejmości Pana Modesta zespół czynnie spędzał wolny czas zapewniony przez organizatorów, a także mógł pojechać w najdalsze zakątki Turcji. Po koncercie finałowym nie zabrakło również tradycyjnego chrztu dla tych, którzy po raz pierwszy wyjechali z „Wielkopolanami”. Łukasz i Mateusz zmagali się z zadaniami postawionymi im przez zespół, wykonując je z należytą pieczołowitością.
Najbardziej podobały się wszystkim uczestnikom tańce senegalskie wykonywane przy muzyce na żywo przez naszych przyjaciół z odległego Senegalu.

Po powrocie do Poznania „Wielkopolanie” nie mają czasu na odpoczynek.
Już 04 sierpnia zatańczą i zaśpiewają w Młyńskim Kole w Antoninku.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: