19 / 06 / 07

„WIELKOPOLANIE” I JACEK KOWALSKI

„WIELKOPOLANIE” I JACEK KOWALSKIJacek Kowalski to historyk sztuki wykładający na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza jak również artysta pieśniarz, który za pomocą słowa, obrazów, architektury i muzyki zachęca do poznania i pokochania esencji naszej polskiej kultury, czyli Sarmacji – jakże często pogardzanej, a jeszcze częściej zupełnie zapomnianej.
Nagrania telewizyjne związane były z wydaną w kwietniu książką Jacka Kowalskiego pt.: Niezbędnik Sarmaty. Dumy, pieśni, polonezy, oraz z dołączoną do niej płytą nagraną wspólnie z Klubem Świętego Ludwika.
„WIELKOPOLANIE” I JACEK KOWALSKIRejestracja telewizyjna koncertu, miała miejsce w malowniczo położonej gospodzie Młyńskie Koło, mieszczącej się w podpoznańskim Antoninku.
Jacek Kowalski wraz z zespołem dla zgromadzonych gości zaprezentowali i nagrywali staropolskie pieśni przy akompaniamencie takich instrumentów jak lutnia renesansowa, pozytyw, mandora, szałamaje, wirginał, flety czy viola da gamba.
Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”: Agnieszka Głowacka, Weronika Lewandowska, Radosław Pawliński i Piotr Kulka zatańczyli siedemnastowieczną intratę w choreografii Leszka Rembowskiego, a na zakończenie wspólnie z gośćmi XVIII wiecznego poloneza.
 
Nagranie trwało do późnych godzin nocnych, a jego efekt będzie można zobaczyć we wrześniu na kanale TVP Kultura.
                                                       Serdecznie zapraszamy
 
AG

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: