13 / 05 / 13

WIELKA MAJÓWKA UAM

WIELKA MAJÓWKA UAMDziesiątki imprez, spotkań i konkursów odbywają się w miesiącu maju w Poznaniu w ramach Wielkiej Majówki Uniwersytetu. 

08 maja już po raz czwarty Władze tejże uczelni zaprosiły studentów na Dzień Sportu organizowany przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UAM. WIELKA MAJÓWKA UAM

Dzień Sportu UAM odbywał się pod patronatem JM Rektora UAM prof. dr hab. Bronisława Marciniaka na terenie przed Halą Sportową UAM na Morsku
Uroczyste otwarcie imprezy rozpoczął koncert Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, który zaprezentował się nie tylko przed Władzami Uniwersytetu ale także przed ok. 4 tysiącami zgromadzonych studentów. 
Przez cały dzień studenci rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych m.in. w biegu wiosennym, maratonie aerobikowym, judo, koszykówce, pływaniu, piłka nożna i wielu wielu innych.

Zawory sportowe nie tylko odbywały się w Poznaniu. Równolegle studenci rywalizowali w Kolegium Europejskim im. Jana Pawła II w Gnieźnie, Collegium Polonicum w Słubicach i na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

WIELKA MAJÓWKA UAMPo raz trzeci w historii Uniwersytetu w sobotę, 11 maja 2013 roku na terenie Kampusu Morasko, między Wydziałem Fizyki a Wydziałem Matematyki i Informatyki odbył się Festyn Rodzinny dla pracowników, emerytów, doktorantów UAM oraz ich rodzin organizowany również w ramach Wielkiej Majówki.

Po uroczystym rozpoczęciu na scenie zaprezentował się Zespół Folklorystycznym „Wielkopolanie”. Tańce narodowe i regionalne oklaskiwane były przez zgromadzonych uczestników festynu. Dla gości przygotowane były liczne gry i zabawy m.in.: zabawy z balonami, tor przeszkód, wyWIELKA MAJÓWKA UAMścig piłeczek ping-pongowych,  zabawy dla „dużych i małych” z chustą KLANZA; obóz rycerski , duża dmuchana zjeżdżalania i wiele wiele innych.   
Na scenie oprócz „Wielkopolan” wystąpił również teatr „Atofri”, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej  z Murowanej Goślinie i Zespół wokalno-perkusyjny Lupetti.

Przez cały maj będą odbywać się jeszcze liczne spotkania i imprezy, a majówkę zakończy 26 maja Ogólnouniwersytecki Rajd Jubileuszowy z Poznania do Gniezna, chętne zespoły będą mogły tę trasę pokonać pieszo, na rowerze lub samochodem.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we wszystkich rankingach sytuuje się w ścisłej czołówce polskich uczelni. Aktualnie na 49 kierunkach i 183 specjalnościach studiuje ponad 47 tys. studentów studiów I i II stopnia oraz ponad 1300 doktorantów.

                                                                                                                                                                                               PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: