27 / 06 / 16

WEEKEND W CZECHACH

Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” wrócił z kolejnej podróży. Tym razem celem wyjazdu były niedalekie Czechy iudział w VII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Krasnej Lipie w dniach 17-19 czerwca 2016r.

Pierwszy raz Wielkopolanie zaprezentowali się na scenie już w piątek, prezentując prawie godzinny program artystyczny. W festiwalu udział brały zespoły z Rosji, Słowenii, Polski i lokalne zespoły z Czech. Sobota była dla wszystkich uczestników festiwalu bardzo pracowita. Oficjalną część festiwalu rozpoczęła bowiem parada ulicami Krasnej Lipy. Barwny korowód, rozśpiewanych i roztańczonych tancerzy przemierzał uliczki urokliwego miasteczka w Czechach. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, deszczowe chmury co chwilę pojawiały się na niebie nad rynkiem wKrasnej Lipie, w centrum pojawiło się mnóstwo widzów. Wielkopolanie zaprezentowali na scenie festiwalowej tańce szamotulskie oraz rzeszowskie, a także polskie tańce narodowe: kujawiaka, oberka i krakowiaka. Czeska publiczność wielkimi brawami nagradzała polskich artystów za ich występy, co było największą nagrodą dla uczestników wyjazdu.

W sobotni wieczór odbyła się również folklorystyczna impreza integracyjna Każdy zespół zachęcał pozostałych dowspólnej zabawy, pielęgnując tym samym swoje rodzime tradycje.

Niedziela była czasem zasłużonego odpoczynku. Cały zespół spędził kilka godzin w Centrum Babylon w Libercu, korzystając z basenowych atrakcji i integrując się wzajemnie.

Weekend w Czechach z pewnością był miłą okazją do prezentacji polskiej kultury a zarazem integracji zespołu. Wwyjeździe bowiem, wzięło udział wielu tancerzy, którzy dołączyli do grona Wielkopolan niespełna rok temu. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich przygody z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie”.

HG

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: