13 / 12 / 17

WEEKEND CUDÓW

          Jak co roku na początku grudnia Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” zaangażowali się akcję Szlachetnej Paczki, której podstawowym celem jest zbieranie pieniędzy, potrzebnych ubrań, paczek z prezentami i innymi równie potrzebnymi rzeczami, które mogą wspomóc potrzebujących.    

           Finał Szlachetnej Paczki 2017 zaplanowany został na weekend 9-10 grudnia i to właśnie wtedy darczyńcy dostarczali zebrane paczki do wcześniej wyznaczonych magazynów na terenie całej Polski, aby potrzebujące rodziny otrzymały je w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

        Czasu na jej przygotowanie było niewiele, ale udało się zdążyć. Tancerze „Wielkopolan” zarówno grupy zasadniczej, jak i tancerzy dojrzałych, wzorem lat ubiegłych, zbierali niezbędne pieniądze, kupowali artykuły spożywcze, kuchenki gazowe, ubrania, przedmioty szkolne i inne rzeczy, które obdarowywana rodzina podała w wykazie swych potrzeb.

            Szlachetna Paczka, która działa od 2000 roku to prawdziwy weekend cudów. Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w Krakowie w 2000 z inicjatywy ks. Jacka Stryczka i grupy studentów duszpasterstwa akademickiego. Przez 17 lat rozszerzyła swój zasięg na 645 regionów na terenie całego kraju, a pomoc przekazana szacowana jest na ok. 47 mln złotych. Jak podają organizatorzy w tym roku dotarła do ponad 20 tysięcy rodzin potrzebujących pomocy.   

            Tancerze „Wielkopolan” podkreślają mądrość przygotowania tej społecznej akcji, dzięki której rodziny potrzebujące mogą zaznać szczęścia i poczuć niesamowitą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Taka pomoc podkreśla ich godność i utwierdzenie, że w swej potrzebie nie zostają sami.

                                                                                                                               PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: