14 / 10 / 03

VII Międzynarodowy Festiwal...

9 października 2003 roku Zespół Folklorystyczny “Cepelia-Poznań” wyjechał na VII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal “Sebkuv Nymburk 2003” do Nymburka w Czechach.

Grupa poznańska została zaproszona jako gość honorowy tej wielkiej imprezy.

Około godziny pierwszej w nocy dotarliśmy do naszego hotelu w Nymburku i od razu rozpoczęliśmy przygotowania do trzech koncertów, które czekały na nas następnego dnia.

Po śniadaniu w domu kultury odbyły się dwa koncerty dla dzieci ze szkół. Mali widzowie mieli okazje podziwiać tańce wielkopolskie, rzeszowskie, Krakowiaków Wschodnich oraz krakowiaka narodowego. Zaraz po koncertach manager zespołu Piotr Kulka oraz Kasia Seredyńska i Grzegorz Lesiuk ubrani w stroje lubuskie udali się na oficjalne spotkanie z Prezydentem miasta oraz Organizatorami Festiwalu.
Wieczorem – gala koncert. Kilkaset osób podziwiało dziecięcy folklor różnych państw, a uwięczeniem był krakowiak narodowy w wykonaniu “Cepelii-Poznań”, po nim wszystkie zespoły weszły na scenę i zaśpiewały czeską piosenkę “Około Nymburka” Brawa na stojąco zachwyciły poznaniaków.

Następnego dnia w sobotę wieczorem kolejny koncert z udziałem wszystkich zespołów. Tym razem poznaniacy zatańczyli i zaśpiewali tańce i przyśpiewki z okolic rzeszowa. “Profesjonalizm i mistrzowskie wykonanie to cecha waszego zespołu” powiedziała po koncercie Vera Svobodowa Dyrektor Festiwalu. Następnie odbyła się wspólna zabawa przy muzyce ludowej, a potem dyskoteka. “Cepelia-Poznań” miała okazję uczyć się tańców i zabaw innych państw, a sami uczyli tańców wielkopolskich.

W niedzielę rano spakowaliśmy nasze bagaże i pojechaliśmy zwiedzać stolicę Czech piękną Pragę. Przez wiele godzin zwiedzaliśmy największe zabytki tego miasta. O godzinie 15:00 daliśmy ostatni koncert i udaliśmy w podróż do rodzinnego kraju.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: