03 / 06 / 13

TO TYLKO JEDNA TAKA NOC

TO TYLKO JEDNA TAKA NOC18 maja 2013roku polskie muzea otworzyły swoje drzwi, aby przez całą noc można było zwiedzać nieprezentowane na co dzień eksponaty. Prawie 150 mTO TYLKO JEDNA TAKA NOCiast w Polsce świętowało Noc Muzeów dając cudowne przeżycie dorosłym, młodzieży, a nawet dzieciom. Poznaniacy w mieli okazję odwiedzić nie tylko stałe wystawy, ale także uczestniczyć w przygotowanych specjalnie na tę noc wydarzeniach. Gry miejskie i historyczne, wykłady, specjalne wystawy, filmy ale także i koncerty. 

 
Swoje drzwi dla zwiedzających otworzyli między
innymi: Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Bambrów Poznańskich, Muzeum InstrTO TYLKO JEDNA TAKA NOCumentów Muzycznych, Muzeum Narodowe Galeria Malarstwa i Rzeźby, Muzeum Etnograficzne i wiele wiele innych. TO TYLKO JEDNA TAKA NOC

Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” podczas tegorocznej Nocy Muzeów zaprezentował się w dwóch poznańskich placówkach. Swoje drzwi dla polskiego folkloru otworzyły Muzeum Etnograficzne i Muzeum Bambrów Poznańskich. Poznańscy artyści zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności folklor z okolic Krobi i DomTO TYLKO JEDNA TAKA NOCachowa oraz tańce i przyśpiewki łowickie. 

Obydwa muzea otworzyła dla zwiedzających najciemniejsze i niedostępne dotąd swoje zakamarki. Zwiedzający przespacerowali się w przeszłość odkrywając tajemnice sztuki ludowej materialnej i niematerialnej podziwiając specjalnie przygotowane na tę okazje wystawy i pokazy.

XI Noc Muzeów w Poznaniu ponownie przyciągnęła tysiące mieszkańców miasta i regionu. Jej ideą było pokazanie utraconych i uzyskanych dzieł, znaczeń i idei, które bądź to uległy zapomnieniu, bądź fizycznemu zniszczeniu, a dzięki staraniom i często żmudnej pracy udało się przywrócić pamięć o nich – „utraconych”.  I cel ten został osiągnięty ……

                                                                                                               PK 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: