22 / 10 / 09

TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"

TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"W trakcie ponad dwugodzinnego koncertu „Wielkopolanie” zaprezentowali się w repertuarze innym niż zwykle. Dominowały w nim bowiem uTAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"kłady nie pochodzące z polskiego folkloru, ale wzorowane na kulturze regionów świata odwiedzonych przez zespół.

Całość koncertu była podzielona na 4 części tematyczne. Pierwsza z nich rozpoczęła się tańcem wzorowanym na tradycyjnych jordańskich tańcach weselnych mężczyzn.TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN" Po nim rozpoczął się właściwy temat tej części, czyli Indie. Tancerze zaprezentowali taniec dziewcząt w oryginalnych hinduskich Sari, taniec chłopców z regionu Punjab, wystąpiła również solistka Hania Jaworska TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"w samodzielnie ułożonym na tę okazję układzie sanson ki mala pe. Całości dopełnił taniec bazujący na scenie filmowej pochodzącej z hollywoodzkiego przeboju „Czasem słońce, czasem deszcz”.

Motywem przewodnim drugiej części były Daleki i Bliski Wschód. Po mocnym wstępie wygranym przez mężczyzn na japońskich bębnach na scenę wybiegły tajwańskie wojowniczki ze swoim szybkim, żywiołowym tańcem. TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"Scenę tą zamknęło wejście tradycyjnego chińskiego smoka. Następnie klimaty zmieniły się na typowo arabskie. Zaproszeni goście zostali zaskoczeni najpierw przez „najazd i bitwę” wojowników pustyni, później zaś przez ponętne tancerki: w przebraniu pięknych motyli oraz wykonujących zmysłowy taniec brzucha. TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"

Trzecią część stanowiły układy pochodzące z terenów zdecydowanie bliższych Polsce. Tancerze zachwycili publiczność akrobatycznymi tańcami ukraińskimi, po których scena została opanowana przez kolorowo ubranych, wróżących z kart Cyganów.

W ostatniej odsłonie „Wielkopolanie” zaprezentowali polskie tańce narodowe: krakowiaka wraz z Lajkonikiem, poloneza i mazura.TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"

Każdą z części wieńczona była wspólnym tańcem ze zgromadzonymi licznie gośćmi. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a tancerze po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami.

Kierownictwo i Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” gratulują firmie
„AL-KO” tak wspaniałego jubileuszu i życzą wielu sukcesów w przyszłości.

                                                                                                        BM

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: