TAŃCE ŚWIATA W WYKONANIU "WIELKOPOLAN"
Całość koncertu była podzielona na 4 części tematyczne. Pierwsza z nich rozpoczęła się tańcem wzorowanym na tradycyjnych jordańskich tańcach weselnych mężczyzn. Po nim rozpoczął się właściwy temat tej części, czyli Indie. Tancerze zaprezentowali taniec dziewcząt w oryginalnych hinduskich Sari, taniec chłopców z regionu Punjab, wystąpiła również solistka Hania Jaworska w samodzielnie ułożonym na tę okazję układzie sanson ki mala pe. Całości dopełnił taniec bazujący na scenie filmowej pochodzącej z hollywoodzkiego przeboju „Czasem słońce, czasem deszcz”.
Motywem przewodnim drugiej części były Daleki i Bliski Wschód. Po mocnym wstępie wygranym przez mężczyzn na japońskich bębnach na scenę wybiegły tajwańskie wojowniczki ze swoim szybkim, żywiołowym tańcem. Scenę tą zamknęło wejście tradycyjnego chińskiego smoka. Następnie klimaty zmieniły się na typowo arabskie. Zaproszeni goście zostali zaskoczeni najpierw przez „najazd i bitwę” wojowników pustyni, później zaś przez ponętne tancerki: w przebraniu pięknych motyli oraz wykonujących zmysłowy taniec brzucha.
Trzecią część stanowiły układy pochodzące z terenów zdecydowanie bliższych Polsce. Tancerze zachwycili publiczność akrobatycznymi tańcami ukraińskimi, po których scena została opanowana przez kolorowo ubranych, wróżących z kart Cyganów.
W ostatniej odsłonie „Wielkopolanie” zaprezentowali polskie tańce narodowe: krakowiaka wraz z Lajkonikiem, poloneza i mazura.
Każdą z części wieńczona była wspólnym tańcem ze zgromadzonymi licznie gośćmi. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a tancerze po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami.
Kierownictwo i Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” gratulują firmie
„AL-KO” tak wspaniałego jubileuszu i życzą wielu sukcesów w przyszłości.
BM