21 / 05 / 08

TAŃCE NARODOWE DLA DZIECI

TAŃCE NARODOWE DLA DZIECIOd 7 do 28-go kwietnia ponad trzy tysiące dzieci i młodzieży mogło zapoznać się z tańcami narodowymi naszego kraju. „Wielkopolanie przejechali ponad dwa tysiące kilometrów aby pokazać to co najpiękniejsze w naszej kulturze – polskie tańce narodowe. A zaprezentowali się w Poznaniu, Chodzieży, Murowanej Goślinie, Otorowie, Szamotułach, Dopiewie, Plewiskach, Buku, Dakowach Suchych, Granowie, Niechanowie, Gnieźnie, Kobylnicy, Swarzędzu, Kórniku, Śremie, Czempiniu, Trzciance, Pile, Kościanie, Czarnkowie, Sarbii, Śmieszkowie, Wronkach, Nowej Wsi,
Tancerze prezentowali poloneza, mazura, krakowiaka, oberka i kujawiaka w charakterystycznych kostiumach dla danego tańca. Wszyscy, a najbardziej najmłodsi byli niezmiernie zdziwieni tańcami i sposobem ubierania się w poprzednim stuleciu. Oczywiście wszystkim najbardziej podobał się strój krakowski i skocznie wykonywany w tym kostiumie taniec. Dzieci miały również możliwość zatańczenia z tancerzami krakowiaka i kujawiaka.
Obecnie „Wielkopolanie” przygotowują się do majowych koncertów m.in. 12 maja o godzinie 12 zatańczą w Teatrze Polskim podczas Dnia Bibliotekarza.
 
PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: