22 / 11 / 22

Tańce narodowe dla dzieci i młodzieży!

para tańcząca mazura przed widzami

W miesiącu listopadzie Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” wyjechali na trasę koncertów edukacyjnych po wielkopolskich szkołach, przedszkolach i centrach kultury.

Od 7 do 21 listopada tancerze „Wielkopolan” zaprezentowali kulturę tańców narodowych. Podczas trasy odwiedzili 24 ośrodki oświaty i kultury powiatu leszczyńskiego i rawickiego ukazując polską kulturę narodową. Ponad 1000 słuchaczy, zarówno dzieci jak i młodzieży, miało okazję zobaczyć różnorodność polskiego, narodowego folkloru w stroju, tańcu oraz muzyce charakterystycznej dla poszczególnych narodowych tańców. Podczas koncertów, prowadzonych przez Piotra Kulkę, kierownika Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” słuchacze mieli również okazję nauczyć się podstawowych kroków krakowiaka oraz poloneza, a następnie wykonać je wraz z tancerzami „Wielkopolan”.

Organizowane koncerty edukacyjne przez „Wielkopolan” mają przybliży dzieciom polską kulturę narodową, pozwolić im poznać jej bogactwo i różnorodność, dawne tradycje i zwyczaje ludowe, a przede wszystkim mają wyrobić w dzieciach poczucia odrębności i dumy narodowej oraz patriotyzmu.

W przyszłym roku, w tych samych ośrodkach powiatu leszczyńskiego i rawickiego odbędzie się kolejna trasa edukacyjna, jednakże tym razem tematem będzie folklor taneczno-muzyczny Wielkopolski.

 

PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: