17 / 12 / 14

SZLACHETNY DAR „WIELKOPOLAN”

SZLACHETNY DAR „WIELKOPOLAN”Niestety nie dla wszystkich ten czas znacząco różni się od codzienności. Gdy w domu brakuje pieniędzy na podstawowe przedmioty niezbędne do życia, w tym również żywność, nie sposób poczuć magii Świąt.

Zdając sobie sprawę, że w Polsce znajduje się wiele rodzin, które z różnych przyczyn znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, zwłaszcza w okresie przedświątecznym pragniemy im pomóc.

 

SZLACHETNY DAR „WIELKOPOLAN”Właśnie dlatego, już po raz drugi Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” przygotował Szlachetną Paczkę dla jednej z poznańskich rodzin.

Jak przeczytać można na stronie Stowarzyszenia Wiosna, organizatora ogólnopolskiej akcji: „SZLACHETNA PACZKA to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Od 14 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. SZLACHETNY DAR „WIELKOPOLAN”Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są Super W, czyli wolontariusze Paczki. Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy.”

SZLACHETNY DAR „WIELKOPOLAN”Wydaje się, że fenomen Szlachetnej Paczki leży właśnie w doskonałej organizacji projektu.. Przygotowania do finału, jakim jest przekazanie paczek potrzebującym rodzinom trwa cały rok. Szkoleni są wolontariusze, pozyskiwani partnerzy, a cała akcja coraz mocniej reklamowana. Biorąc udział w Szlachetnej Paczce odnosimy nieodparte i właściwe wrażenie, że pomagamy osobom, które rzeczywiście tej pomocy potrzebują i którym tak nie wiele potrzeba by poczuć się docenionym i przeżyć wspaniałe święta.

 

SZLACHETNY DAR „WIELKOPOLAN”Tegoroczne przygotowania „Wielkopolan” do Szlachetnej Paczki były tym bardziej wyjątkowe, iż od początku wiadome było, że wybrana przez nas rodzina nie chce pozostać anonimową. Dlatego też wielkie emocje towarzyszyły nam podczas tych kilku tygodni przygotowań. W biurze zespołowym przybywano produkty żywnościowe, środki czystości oraz materiały budowlane. W czwartek 11 grudnia wszystkie te rzeczy zostały posegregowane i świątecznie zapakowane w 19 kartonów.SZLACHETNY DAR „WIELKOPOLAN”

 

Największe emocje czekały jednak na Kierownika zespołu i kilku tancerzy, którzy osobiście przekazali przygotowaną przez „Wielkopolan” paczkę. Nie sposób opisać emocji jakie towarzyszyły chwili, gdy doszło do spotkania z obdarowywanymi. Radość, a jednocześnie łzy w ich oczach udowodniły, jak piękną i ważną akcją jest Szlachetna Paczka, w którą bez wątpienia Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” włączy się również w przyszłym roku.

 

Kierownictwo Zespołu składa serdeczne podziękowania wszystkim byłym i obecnym Tancerzom oraz przyjaciołom zespołu, którzy włączyli się w przygotowywanie paczki. Dzięki Wam troje wspaniałych ludzi, przeżyje piękne Święta.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: