12 / 06 / 12

SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012

SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012W ramach obchodu 50-lecia działalności Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” 03 czerwca odbył się koncert „Spotkanie z folklorem” w Parku Wilsona.

Honorowy patronat nad tą imprezą objął Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia. SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012

Ten niecodzienny koncert „Wielkopolanie” zadedykowali Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” zachęcając przybyłych do pomocy osobom chorym na raka.

Po wielotygodniowych przygotowaniach Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zaprezentował w swoim programie tańce i przyśpiewki wielkopolskie z okolic Szamotuł, Krobi, Domachowa i Dąbrówki Wielkopolskiej, tańce narodowe, a także folklor ziemi spiskiej, krakowskiej, Rzeszowa i Beskidu Śląskiego.

SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012Jednakże podczas czterogodzinnego koncertu widzowie mogli oglądać nie tylko Złotego Jubilata. Na scenie zatańczyły również zaproszone przez „Wielkopolan” wielkopolskie dziecięce zespoły folklorystyczne:

Zespół Folklorystyczny „Marynia” z Wronek

Zespół Pieśni i Tańca „Kębłowo” z Kębłowa

oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012


Zespoły te nie tylko prezentowały swój kunszt na scenie albowiem po zakończeniu prezentacji zapraszały najmłodszych do wspólnej zabawy, ucząc ich najpopularniejszych zabaw z wielkopolski i innych regionów kraju. Licznie zgromadzone dzieci z wielką chęcią tańczyły z artystami i uczyły się kroków polskich zabaw ludowych.

Nie była to jedyna niespodzianka przygotowana dla najmłodszych przez „Wielkopolan”. Dzieci mogły również poznawać stroje z wielu regionów naszego kraju kolorując, wydane w tym roku przez zespół, „Kolorowanki Polskie Stroje Ludowe”, a także otrzymywały pamiątkowe balony z jubileuszowym logotypem „Wielkopolan”.

SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012Na scenie pojawili się również licznie przybyli przedstawiciele Fundacji „Dar Szpiku”. Pani Prezes Dorota Raczkiewicz opowiedziała o działalności podległej jej instytucji, jak również zachęcała do oddawania szpiku, tłumacząc jak niewiele trzeba zrobić, aby móc pomóc tym najbardziej potrzebującym. „Wielkopolanie” na wszystkich swoich koncertach zachęcają do oddawania szpiku i wspierają działalność tej Fundacji. SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012

Ponad 250 tancerzy do późnych godzin popołudniowych barwnie prezentowało polską kulturę, taniec i śpiew w Parku Wilsona.


Już następnego dnia Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” udał się w 100 zagraniczną podróż artystyczną. Tym razem polski folklor rozbrzmiewać będzie podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Batumi w Gruzji.

 SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2012

Kierownictwo i Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” składają serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia i prezentacje sceniczne:

Zespołowi Folklorystycznemu „Marynia” z Wronek

Zespołowi Pieśni i Tańca „Kębłowo” z Kębłowa

oraz Dziecięcemu Zespołowi Folklorystycznemu „Cepelia-Poznań”

                                                                                                                                                                                                            PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: