15 / 12 / 17

SPOTKANIE WIGILIJNE 2017

„Bóg się rodzi, moc truchleje…” tymi słowami, najpiękniejszej polskiej kolędy rozpoczął swoje spotkanie wigilijne Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”. Przy wigilijnym stole zasiadła cała rodzina poznańskich artystów, niektórzy po raz pierwszy, niektórzy już ponad pięćdziesiąty, ale jak podkreślił Piotr Kulka – kierownik zespołu najpiękniejsze jest to, że wspólnie zasiedli ci, których połączyła miłość do polskiej kultury.

To już 55 wigilia „Wielkopolan” osnuta magią tradycji, symboli, wypełniona polskimi kolędami i ludowymi pastorałkami. Choinka, opłatek, życzenia i zapach wigilijnych potraw wypełniały wnętrze sali by nacieszyć przybyłych: obecnych i byłych, a także przyszłych tancerzy zespołu działającego w strukturach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Podczas spotkania był czas na podsumowanie mijającego roku ale też i czas aby zaplanować  nadchodzący. Miniony rok był dla Wielkopolan bardzo pracowity. Obfitował w  wyjątkowe wyjazdy, wiele koncertów pełnospektaklowych, a także tych edukacyjnych. „Wielkopolanie” występowali, ponad 300 razy, na światowych scenach ale także w wielkopolskich żłobkach i przedszkolach, jednakże najważniejsze jest to, że dzięki swojej systematycznej pracy na co dzień przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia polskich tradycji muzyczno-tanecznych i pielęgnują zwłaszcza wielkopolskie tradycje ludowe.

Dla wszystkich grzecznych artystów przyszedł Gwiazdor obdarowując ich prezentami.

Przed „Wielkopolanami” jeszcze trzy koncerty w tym roku, a potem udają się na zasłużony wypoczynek by te najpiękniejsze Święta przeżyć w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Już 05 stycznia zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek do Kościoła św. Krzyża w Poznaniu.

                                                                                                                                                               PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: