28 / 11 / 03

SPOTKANIE INTEGRACYJNE 2003

Już od godzin popołudniowych Rada Zespołu przygotowywała salę Fortu VIII na długo oczekiwaną przez wszystkich Członków Zespołu Imprezę. Starannie ustawione stoły, rekwizyty ludowe, muzyka, światła i oczekiwanie na nowych Członków Zespołu.

Do Zespołu “Cepelia-Poznań” w tym roku przyjęto 62 osoby (chociaż kandydatów było 119) i podzieleni zostali na dwie grupy, które ćwicząc dwa razy w tygodniu przygotowując się aby wejść w szeregi grupy zasadniczej.
Wszystkich przybyłych na spotkanie powitał Z-ca Przewodniczącego Rady Maciej Sierpiński, który krótko opowiedział o działalności Zespołu o jego wyjazdach, zwyczajach i zaprosił do wspólnego śpiewu. “Kukułeczka”, “Szła dzieweczka” i wiele wiele innych przy dźwiękach kapeli pod egidą Pana Stanisława Horbika rozbrzmiewały w murach Fortu VIII. Na zakończenie nowi Członkowie otrzymali pamiątkowe upominki.

Teraz przyszła kolej na kandydatów. Przez cały tydzień przygotowali krótkie programy rozrywkowe. Grupa pierwsza rozpoczęła od przyśpiewki, a potem mała scenka z opery “Jezioro Łabędzi”, grupa druga natomiast dała popis parodiując jedną z reklam telewizyjnych dokładając plie i releve na przemian. Oklaskom i okrzykom radości nie było końca.

Gratulacje od Kierownictwa i Rady i rozpoczęła się cześć sprawnościowa. Jak to bywa w Zespole podczas koncertów przebiórki z jednego kostiumu w drugi to nieraz dwie, trzy minuty, ale dla Kandydatów wszyscy byli wyrozumieli. W ciągu tego czasu chłopacy mieli tylko założyć kierpce, a dziewczyny wpleść warkocze, a następnie razem zatańczyć tak aby nic nie spadło. Sposobów na realizację tego zadania było tyle ile było Kandydatów ale wszystkim się udało (poza jednym warkoczem który niestety spadł!!!).A potem na ludowo śpiew i taniec do białego rana!!!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: