07 / 07 / 07

SEZON ARTYSTYCZNY 2007 ZAKOŃCZONY

SEZON ARTYSTYCZNY 2007 ZAKOŃCZONYNa zakończenie sezonu w miesiącu lipcu „Wielkopolanie” zaprezentowali swój kunszt w Poznaniu i Sompolnie.
01 lipca zespół zatańczył dla poznańskiej publiczności podczas obchodów10-cio lecia firmy „Selgros” na poznańskiej Malcie. Ten jubileuszowy dzień „Wielkopolanie” uświetnili swoim występem prezentując zgromadzonej publiczności tańce i przyśpiewki  rodzimej Wielkopolski, a także rzeszowski, Krakowiaków Wschodnich oraz tańce narodowe. Występ „Wielkopolan” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zgromadzeni gości, mimo wielu atrakcji, podeszli pod scenę, aby podziwiać polski folklor. Największy podziw wzbudził pełen hołubców, akcentów i okrzyków Krakowiak, który został nagrodzony ogromnymi brawami.
Podczas imprezy odbył się konkurs TANIEC Z GWIAZDAMI, w którym udział wzięła nasza tancerka Zuzanna Olejniczak ucząc widzów polskich tańców narodowych., a u Jury zasiadł Maciej Sierpiński, tancerz zespołu, który bardzo zabawnie oceniał rywalizujące pary. 
SEZON ARTYSTYCZNY 2007 ZAKOŃCZONY7 lipca 2007r. „Wielkopolanie” zawitali w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Sompolnie, aby uświetnić swym koncertem XII Wielkopolski Piknik Sołtysów. Niestety tym razem pogoda spłatała niezłego psikusa Organizatorom i cała bardzo pięknie zorganizowana impreza odbywała się w strugach ulewnego deszczu. Nie przeszkodziło to jednak tancerzom i muzykom zespołu i punktualnie o 16.30  „Wielkopolanie” pojawiają się na sompoleńskiej scenie. Mimo złych warunków pogodowych „Wielkopolanie” bez problemu dali sobie radę i zaprezentowali przygotowany program na wysokim poziomie artystycznym. Największą nagrodą dla nich była publiczność, która mimo niesprzyjającej pogody licznie zgromadziła się przy scenie i nagradzała ogromnymi brawami cały prezentowany przez artystów program artystyczny.
 „Wielkopolanie zakończyli kolejny swój sezon artystyczny. Od stycznia zaprezentowali swój kunszt artystyczny w Poznaniu, Rogoźnie, Luboszu, Kłecku, Mieścisku, Wysokiej, Zakrzewie, Chełmnie, Pniewach, Żelicach, Łeknie, Brusach, Zbąszyniu, Wieliszewie, Lwówku, Kiekrzu, Siemiatyczach, Sompolnie oraz w dalekiej Tunezji przejeżdżając ponad sześć tysięcy kilometrów. 
SEZON ARTYSTYCZNY 2007 ZAKOŃCZONYNa zakończenie sezonu dwie grupy artystyczne: grupa zasadnicza i byłych tancerzy zespołu zorganizowali sobie zgodnie z tradycja wieczory podsumowujące półroczne dokonania. Ale i na nich nie zabrakło tańca i śpiewu przy muzyce na żywo. Słowa podziękowania i plany na drugie półrocze 2007 r., a czeka „Wielkopolan” (jak mówi kierownictwo) nie mały wysiłek

JG

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: