26 / 06 / 05

SERCA WIELKOPOLAN OTWARTE

Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie w Mielżynie od prawie pięćdziesięciu lat służy tym osobom. Obecnie przebywa tu 68 dziewcząt i kobiet w różnym wieku. U wielu występuje także niepełnosprawność ruchowa i różne choroby somatyczne.
„Wielkopolanie” na ta okazję przygotowali tańce i przyśpiewki z różnych regionów Polski: szamotulskie, rzeszowskie, łowickie, Krakowiaków Wschodnich oraz kujawiaka z oberkiem. Zgromadzona widownia gorąco oklaskiwała tancerzy i kapelę Zespołu. Po koncercie przyszedł czas na bis. „Kukułeczka”, „Szła dzieweczka” i wiele innych przyśpiewek rozweselały niepełnosprawnych. Największy zaskoczeniem dla „Wielkopolan” była chwila kiedy niepełnosprawna Wanda poprosiła do tańca Piotra Maika. Okazała się bardzo dobrą tancerką!!!!!!!! Oklaskom nie było końca. Po koncercie odbyło się spotkanie z Siostrą Dyrektor, podczas którego dowiedzieliśmy się o funkcjonowaniu Ośrodka, o przebywających tam chorych, o radościach i smutkach dnia codziennego. Na zakończenie „Wielkopolanie” otrzymali rękodzieło (widoczne na zdjęciu) wykonane przez mieszkankę Domu – artystkę Hanię Miśkiewicz.
„BARDZO DZIĘKUJEMY za przemiły dzień i do zobaczenia w październiku” mówili tancerze wyjeżdżając z Mielżyna. Właśnie wtedy „Wielkopolanie” ponownie spotkają się z mieszkańcami Domu Pomocy podczas warsztatów organizowanych przez Siostry Dominikanki.
To był ostatni koncert zespołu w tym sezonie. Teraz trzy tygodnie wakacji!!!!!!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: