08 / 05 / 09

REKORDOWE KONCERTY
REKORDOWE KONCERTY200 koncertów dla dzieci i młodzieży dał Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” podczas marca i kwietnia 2009 roku. W dwie trasy koncertowe wyjechali tancerze zespołu prezentując audycje edukacyjne z zakresu tańców narodowych , klasyki i baletu odwiedzając ok. dwieście wielkopolskich miast i wsi. Zarówno dla przedszkolaków jak i dzieci czy nawet dorosłych „Wielkopolanie” ukazali swój kunszt artystyczny. Na pierwszej trasie prezentując pięć tańców narodowych, a na drugiej podstawy tańca klasycznego. Dla najmłodszych przedstawiano audycje w formie bajek natomiast dla starszych w formie wykładów. Ok. 20 000 uczestników koncertów mogło zobaczyć, a nawet popróbować zatańczyć wraz z tancerzami najprostsze kroki taneczne. Najwięcej zabawy miały dzieci próbując zatańczyć Jezioro Łabędzie.

REKORDOWE KONCERTY

Polskie stroje ludowe zachwycały zgromadzonych. Stroje krakowskie, kujawskie, łowickie czy kontusze szlacheckie z niezwykłą starannością przygotowane przez tancerzy podziwiane były przez widzów od najmłodszych do najstarszych. 

O sukcesie scenicznym „Wielkopolan” świadczą setki autografów i gratulacji.

Już w październiku Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zaprezentuje się w kolejnych koncertach edukacyjnych na terenie naszego województwa. 

                                                                                                                                  PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: