12 / 12 / 05

PRZYGOTOWANIA DO KONCERTÓW KOLĘD

Po zeszłorocznych sukcesach w wielu miastach Wielkopolski i w tym roku Zespół Folklorystyczny “Wielkopolanie” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaśpiewa najpiękniejsze kolędy i pastorałki w kościołach wielkopolskich.
Od początku listopada ponad sześćdziesięciu artystów przygotowuje się aby wystąpić w specjalnym programie, w którym oprócz śpiewu znajdą się charakterystyczne tańce z regionów Wielkopolski oraz Spisza. Do śpiewu i tańca przygrywać będą charakterystyczne instrumenty ludowe m.in. dudy wielkopolskie, kozioł weselny oraz maryna.
Pierwszy koncert wraz z chórem Stefana Stuligrosza odbędzie się już 27 grudnia 2005 r. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Oprócz licznych koncertów w Poznaniu “Wielkopolanie” zaśpiewają również w Turku, Zbąszyniu i  Luboniu.
Podczas koncertów widzowie będą mogli usłyszeć kolędy i pastorałki nie tylko wielkopolskie ale również  krakowskie, warmińsko-mazurskie, śląskie, spiskie oraz wiele wiele innych. Różnobarwne stroje, bogate instrumentarium muzyczne charakterystyczne dla danego regionu to niezapomniane widowisko Zespołu Folklorystycznego “Wielkopolanie”.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: