02 / 09 / 05

PRACOWITY WRZESIEŃ

Już 28 sierpnia zespół zaprezentował się na dożynkach w Nowych Skalmierzycach. W specjalnie przygotowanym programie oprócz zwyczajów wielkopolskich znalazły się tańce i przyśpiewki z 6 regionów naszego kraju. W biesiadnej atmosferze zespół zaprezentował się przed najwyższymi Władzami Gminy i Miasta. Po zakończeniu koncertu organizatorzy zgotowali nie małe przyjęcie dla wszystkich artystów.
Pracy dla tancerzy we wrześniu nie zabraknie już w pierwszą niedzielę “Wielkopolanie” zaprezentują się na Dożynkach w Mieścisku, 18 września odbierają nagrodę im. Oskara Kolberga “Za zasługi dla kultury ludowej” w Przysusze, 22 września zatańczą w Urzędzie Wojewódzkim, a 24 i 25 organizują IV Ogólnopolski Turniej Polskich Tańców Towarzyskich o “Poznańską Bamberkę”.
Ciężka i czasochłonna praca nie przeszkadza jednak tancerzom w ich życiu prywatnym. W zespole po nepalskich zaręczynach dwóch par przyszedł znowu czas na miłość. Należy wspomnieć, że Joanna Soberska i Karolina Krobska, które w zeszłym roku przyjęły zaręczyny w Himalajach, już niedługo urodzą maleństwa, które mamy nadzieje zasilą szeregi “Wielkopolan”. To nie jedyne zespołowe kruszynki szykujące się do przyjścia na świat. Zespół oczekuje jeszcze na małą “Kuleczkę” i na małą “Kramową”. Oj zasili się skład zespołu maksymalnie.
W tym roku w Paryżu podczas tournee artystycznego do Portugalii Michał Wawrzynek oświadczył się Alicji Kujawie. To było wielkie zaskoczenie nie tylko dla Alicji ale i dla całego zespołu. Pod wieżą Eiffel’a padły “wzruszające słowa”. “Zrobiłem to w Paryżu ponieważ Ala kocha to miasto i w nim spędziła najpiękniejsze chwile swojego życia” – mówi Michał. Alicja tańczy w zespole od 2002 r., Michał natomiast rozpoczął swą przygodę z tańcem w 1995 r. jako członek Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego “Cepelia-Poznań”. Poznali się na sylwestra w Słowacji i od tego czasu spędzają wszystkie wolne chwile ze sobą. Michał jest studentem  Politechniki Poznańskiej, a jego narzeczona  pracuje na Akademii Medycznej.  ŚLUB JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU !!!!!!!!!

“Lesiuki” to kolejna para zespołowa, która zaręczyła się zaledwie tydzień temu. Grzegorz Lesiuk odszedł od tradycji zespołowej i poprosił o rękę Kasię Seredyńską nie na wyjeździe, ale w ich ulubionej restauracji meksykańskiej. Swoją przygodę z folklorem rozpoczęli kilkanaście lat temu, jako małe dzieci. Kasia tańczy już od 15, a Grzegorz od 17 lat. Chociaż razem przejechali już świat wzdłuż i wszerz, dając setki koncertów, zakochali się w sobie dopiero dwa lata temu. Podczas wyjazdu do Korei zapaliła się między nimi iskierka miłości i od tej chwili nie mogą żyć bez siebie. Co do daty ślubu jeszcze nic nie mówią, chyba zaczekają aż Kasia skończy studia na Politechnice Poznańskiej, chociaż Grzegorz pracownik naukowy marzy o tej chwili cały czas.

Obu parom serdecznie gratulujemy i czekamy na ZAPROSZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: