14 / 03 / 16

PRACOWITY WEEKEND W ŚMIGLU

Sezon artystyczny 2015/2016 powoli zbliża się do punktu kulminacyjnego. Wraz z nadchodzącą wiosną Wielkopolanie coraz częściej będą pojawiać się na różnych scenach i prezentować swój dorobek artystyczny.
W związku w powyższym w dniach 11-13 marca 2016 tancerze Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie uczestniczyli w zgrupowaniu w Śmiglu. Znana i lubiana wielkopolska miejscowość, jak zawsze okazała się być miejscem wytężonego wysiłku i pracy. Podczas trzech dni zajęć tancerze łącznie spędzili na sali prób prawie 20 godzin.
Do udziału w tegorocznych warsztatach poza kadrą zespołu, zaproszono również innych pedagogów. I tak zajęcia ze śpiewu poprowadziła Pani Natalia Piechowiak. Wielkopolanie ćwiczyli emisję głosu i dykcję, tak by piękne przyśpiewki ludowe, mogły cieszyć ucho wszystkich widzów zespołu.
Dużym wyzwaniem były zajęcia poprowadzone przez Panią Ewę Sobiak – pedagoga Polskiego Teatru Tańca i specjalistę od technik tańca współczesnego. Tak zupełnie do tej pory obca technika taneczna dla Wielkopolan, okazał się być bardzo rozwijającym i wdzięcznym materiałem dla poznańskich tancerzy. Trzeba przyznać, że nie było łatwo, a pamiątki po intensywnych zajęcia z pewnością na kilka tygodniu pozostaną na ciele tancerzy, w postaci wielokolorowych siniaków.
Ponadto był czas na szlif techniki tanecznej w polskich tańcach narodowych i regionalnych.
W napiętym planie treningów nie zabrakło czasu na integrację zespołu. Tradycyjnie już najmłodsi stażem tancerze, poproszeni zostali o przygotowanie atrakcji dla pozostałych.  Jako temat przewodni wybrali DZIKI ZACHÓD. W sobotni wieczór na sali spotkali się więc m.in. kowboje, bandyci, Indianie.  Były konkursy, zabawy tańce i pamiątkowe zdjęcia. Panowie nie zapomnieli również o minionym Dniu Kobiet i obdarowali wszystkie dziewczyny spersonalizowanymi szarfami.
Zmęczenie po intensywnym treningu dało się odczuć na poniedziałkowej próbie zespołu, ale energii na szczęście jest sporo w tancerzach. Zapraszamy więc na najbliższe koncerty zespołu.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: