30 / 10 / 07

PRACOWITY PAŹDZIERNIK

Od 1 do 19-go listopada ponad cztery tysiące dzieci i młodzieży mogło zapoznać się z tańcami narodowymi naszego kraju. „Wielkopolanie” przejechali ponad dwa tysiące kilometrów aby pokazać to co najpiękniejsze w naszej kulturze – polskie tańce narodowe. A zaprezentowali się w Poznaniu, Luboniu, Kórniku, Borówcu, Puszczykowie, Chorzeminie, Wolsztynie, Grodzisku Wlkp., Obornikach, Swarzędzu, Nekli, Dopiewie, Tarnowie Podgórnym, Słociniu, Kamieńsku, Strykowie, Modrze, Rokietnicy i Golęczewie.
Tancerze prezentowali poloneza, mazura, krakowiaka, oberka i kujawiaka w charakterystycznych kostiumach dla danego tańca.  Wszyscy, a najbardziej najmłodsi byli niezmiernie zdziwieni tańcami i sposobem ubierania się w poprzednim stuleciu. Oczywiście wszystkim najbardziej podobał się strój krakowski i skocznie wykonywany w tym kostiumie taniec. Dzieci miały również możliwość zatańczenia z tancerzami krakowiaka i kujawiaka. 
Po zakończeniu 60 audycji „Wielkopolanie” zaczynają przygotowania do programu artystycznego, którym chcą podbić serca mieszkańców Tajwanu. Będzie to 40 państwo, które w swej historii odwiedzą „Wielkopolanie”. W tą najdalszą w dziejach zespołu podróż udają się już pierwszego listopada. Po powrocie tancerze nie będą mieli czasu na odpoczynek. Rozpoczną edukacje wielkopolskich przedszkolaków i uczniów z zakresu kultury wielkopolskiej. Zaprezentują się w 40 przedszkolach i szkołach Wielkopolski.

PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: