14 / 12 / 05

POMAGAJĄ INNYM - SPOTKANIE WIGILIJNE 2005r.

Ponad 60 osób zasiadło w tym roku przy wigilijnym stole. Całe rodziny tancerzy przy dźwiękach kapeli ludowej wspólnie śpiewały kolędy oraz nasze tradycyjne pastorałki.  
Wigilia zawsze była w Zespole wyjątkową uroczystością, która pozwalała tancerzom, zarówno byłym, jak i obecnym, spotkać się w rodzinnym gronie, wspominać wyjazdy i koncerty, a przede wszystkim porozmawiać o przyszłości Zespołu. Koniec roku jest również okazją do  podsumowań dokonań grupy. Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” otrzymał w tym roku trzy nagrody: Nagrodę Oskara Kolberga ” Za zasługi dla kultury ludowej”, zajął I miejsce podczas Wojewódzkiego Przeglądu w Pobiedziskach, oraz Piotr Kulka otrzymał Złota Odznakę CIOFF-u „za  zasługi oraz zaangażowanie w organizację Turniejów i promocję Tańców Polskich”. „Wielkopolanie” dali ponad 100 koncertów w kraju i za granicą: w Austrii i Portugalii na XX Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym, przejeżdżając ok. 20000 km, przewożąc ok. 100000 kg kostiumów i rekwizytów. W maju po raz pierwszy na scenie „Wielkopolanie” zaprezentowali tańce i przyśpiewki spiski w choreografii Leszka Rembowskiego do muzyki Stanisława Horbika.  W 2005 r. powiększyło się również grono par małżeńskich: Asia Bączkowska i Bartosz Soberski wzięli ślub w czerwcu a już w listopadzie urodziła się Amelka. Dwie pary Alicja Kujawa i Michał Wawrzynek oraz Kasia Seredyńska i Grzegorz Lesiuk – zaręczyły się. Po raz pierwszy w tym roku podczas Ogólnopolskiego Turnieju wystartowała para „Wielkopolan”: Marta Zgodzińska i Rafał Stach.
W czerwcu Zespół zaprzyjaźnił się z mieszkankami Domy Opieki Społecznej w Mielżynie prowadzonym przez Siostry Dominikanki i to dla nich w tym roku podczas Spotkania Wigilijnego tancerze zbierali materiały papiernicze. Do zbiórki przyłączyli się również Pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury. Zebrano ponad 50 kg. prezentów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: