30 / 11 / 16

POKÓJ, MIŁOŚĆ I FOLK!

Pod koniec listopada tradycyjnie już tancerze oraz przyjaciele Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” spotkali się na zabawie andrzejkowej, by wspólnie pobawić się i poznać wróżby na nadchodzący rok.

Jak zawsze Wielkopolanie zadbali o wyjątkowość Andrzejek.

W tym roku tematem przewodnim  imprezy były czasy dzieci kwiatów czyli ruch hippisowski. Zainteresowanie zabawą było tak ogromne, że już na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy wszystkie miejsca były zajęte. Trzeba przyznać, że tak wielu przebranych gości jeszcze na Andrzejkach nie było. Pojawił się John Lennon, Jimmi Hendrix, Janis Joplin. Pomysłowość w przygotowaniu stroju była tak wielka, że zaskoczyła samych organizatorów.

Stoliki na sali, prawie cały czas były puste, wszyscy goście ochoczo pojawiali się na parkiecie. Czy to za sprawą ich zamiłowania do tańca czy za sprawą ulubionego DJ zespołu – DJ Fąfer, trudno powiedzieć?

Tancerze zespołu pod kierunkiem jego Rady przygotowali ciekawe i zabawne konkursy. Sprawdzały one umiejętności taneczne, wiedzę ogólną z czasów pierwszego Woodstocku oraz zdolności manualne, ale przede wszystkim były okazją do integracji stolików i wszystkich gości. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Jak co roku wybrano również parę o najlepszym przebraniu. W finałowej parze znalazł się Piotr Kulka oraz Monika Sierpińska. To te dwie osoby najbardziej zachwyciły gości swoją pomysłowością i wyczuciem w doborze kostiumu z lat 70 tych.

Następne Andrzejki już za rok.

                                                                                                                                                        MSZ

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: