04 / 06 / 06

POCZDAM – 72 ZAGRANICZNY WYJAZD...

W ramach prowadzonej współpracy regionalnej Województwa Wielkopolskiego z Krajem Branderburgia, zespół „Wielkopolanie” otrzymał zaproszenie na uroczyste koncerty do Poczdamu. Od 3 – 5 czerwca na terenie kompleksu parkowo – rekreacyjnego Krongut – Bornstedt odbyła się  prezentacja Województwa Wielkopolskiego. W trakcie trzydniowego festynu zaprezentowano wszystkie walory naszego regionu, począwszy od specjałów kuchni wielkopolskiej, aż po bogatą ofertę turystyczną. „Wielkopolanie” zaprezentowali się w pierwszy dzień trwania imprezy. W bogatym programie artystycznym zaprezentowano najpiękniejsze tańce naszego regionu oraz tańce narodowe.
Tańce szamotulskie, Bambry Poznańskie, tańce z okolic Krobi i Domachowa, tańce z Dąbrówki Wielkopolskiej oraz narodowe niezwykle podobały się zgromadzonej publiczności. Podczas dwóch godzinnych koncertów, niestety w deszczowej pogodzie, „Wielkopolanie” pokazali to co najpiękniejsze z naszego regionu. Ale niestety po tych dwóch spektaklach zespół musiał wracać do Poznania. W drodze powrotnej dwaj nas tancerze: Rafał Stach i Arek Jacewicz obchodzili swój jubileusz – osiemnaste urodziny ( Sto lat Jubilaci).
Uśmiechom i śpiewom nie było końca. Należy dodać, że „Wielkopolanie” w Niemczech dali swój sto trzydziesty koncert w tym półroczu !!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo dla wszystkich tancerzy zespołu.
W przyszłym tygodniu zespół wyjeżdża na koncert z okazji 47 Przeglądu Folkloru tzw. Dni Kolbergowskich.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: