21 / 12 / 11

OSTATNIE SPOTKANIE Z WRÓBLEWSKIM

OSTATNIE SPOTKANIE Z WRÓBLEWSKIMWacław Wróblewski był Kierownikiem Artystycznym Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” pracującego pod nazwa Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Cepelia-Poznań” w latach 1965-1983 roku. Objął kierownictwo nad zespołem w 1965 roku, kiedy to zespół powrócił ze swojego pierwszego tourne artystycznego do Szwecji. W zespole tańczyli wtedy uczniowie Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego „Rytosztuka” i Spółdzielni „Rzeźba i Stolarstwo Artystyczne”.

Mimo ciężkich czasów – jak zawsze wspominał Pan Wróblewski za jego kadencji zespół koncertował nie tylko na prestiżowych koncertach w Polsce ale również 17 razy opuścił granice naszego kraju.

Jestem „kandydatem na ołtarze” – tak mówił o sobie Pan Wacław Wróblewski. Do końca swoich dni pracował z osobami niewidomymi. Stworzył jedyną w świecie metodę nauki tańców towarzyskich dla osób niewidomych.

Za swoją prace uhonorowany został wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami w tym medalem Towarzystwa Hipolita Cegielskiego Labor Omnica Vincit 

                                                                                                                                                                                                                PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: