07 / 08 / 23

Olsztyńskie święto tańca!

Wszyscy tancerze

W dniach 21 oraz 22 lipca tego roku odbył się XXIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „Warmia 2023” w Olsztynie, który zgromadził wiele zespołów folklorystycznych z różnych regionów Polski. Celem tego typu konkursów jest zachęcanie do upowszechniania polskich tańców narodowych poprzez rywalizację par tanecznych, które prezentują swoje umiejętności na parkiecie w strojach wizytowych, wykonując krakowiaki, oberki, kujawiaki czy mazury oraz w młodszych kategoriach także polkę. Sędziowie oceniają ich prezentacje, a sam konkurs jest doskonałą okazją do zaprezentowania towarzyskiej formy tańca.

Zespół Folklorystyczny “Wielkopolanie” również brał udział w tym wydarzeniu, poprzedzając je intensywnymi przygotowaniami, które trwały wiele tygodni. Prezentacje par „Wielkopolan” zachwyciły jury, co zaowocowało następującymi miejscami w różnych kategoriach:

– I miejsce – Kamiński Wojciech i Kulka Maria w kategorii IVB,

– II miejsce – Pawlak Filip i Szczepanik Antonina w kategorii I,

– II miejsce – Kamiński Wojciech i Kulka Maria w kategorii IV open,

– II miejsce – Krobski Maksymilian i Czaińska Oliwia w kategorii VB,

– III miejsce – Wawrzynek Tymon i Kirchner Adrianna w kategorii IVB,

– VIII miejsce – Czaiński Mikołaj i Lewandowska Maria w kategorii IVB.

Konkurs został zorganizowany dzięki działaniom i zaangażowaniu Stowarzyszenia Kulturalnego „Zespół Pieśni i Tańca Warmia” wraz z partnerami i sponsorami.

 

TW oraz WK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: