02 / 03 / 10

OBÓZ SZKOLENIOWY - OBRZYCKO 2010

OBÓZ SZKOLENIOWY - OBRZYCKO 2010W dniach 26-28 lutego 2010r. Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” przebywał w Domu Pracy Twórczej i Wypoczynku Uniwersytetu im. AdaOBÓZ SZKOLENIOWY - OBRZYCKO 2010ma Mickiewicza w Obrzycku w ramach porozumienia o współpracy, które zostało podpisane w zeszłym roku pomiędzy Uniwersytetem a Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury.
Zespół wyjechał do Obrzycka na obóz szkoleniowy, aby udoskonalić swoje umiejętności taneczne i wokalne. Były to trzy dni ciężkiej pracy i wysiłku. Podczas całodniowych prób pięćdziesięciu tancerzy zespołu poprawiało swoją technikę taneczną, a także pracowali nad repertuarem, którego prezentować będą w 2010 roku.
Wśród układów, które poddane zostały tęgim szlifom znalazły się: tańce Krakowiaków Wschodnich, tańce rzeszowskie, tańce z okolic Krobi i Domachowa, tańce Górnego Śląska oraz  narodowe, takie jak krakowiak, kujawiak i oberek.OBÓZ SZKOLENIOWY - OBRZYCKO 2010
Do Obrzycka, wraz z kierownictwem, tancerzami i kapelą zespołu, przyjechali także studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którzy w tym roOBÓZ SZKOLENIOWY - OBRZYCKO 2010ku rozpoczęli swoja przygodę w zespole. Ich udział w obozie był dla nich okazją do bliższego poznania polskich tańców ludowych i narodowych.  

Podczas wyjazdu nie zabrakło również czasu na integrację i relaks po ciężkich, wielogodzinnych próbach. Wieczorami na twarzach tancerzy gościł ogromny uśmiech, a śpiewom i integracyjnym zabawom nie było końca.

Pomimo niezwykle pracowitego weekendu Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie już następnego dnia uczci 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina biorąc udział w dwóch koncertach z cyklu „Chopin na pointach, obcasach i piętach”
                                                                                                                                                                                           MO i JG

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: