10 / 03 / 04

OBÓZ SZKOLENIOWY – OBRZYCKO 2004

W tegorocznym obozie brali udział przede wszystkim studenci i uczniowie, którzy w tym roku zostali przyjęci do Zespołu, ale nie zabrakło również tancerzy grupy zasadniczej, którzy w ramach swojego wolnego czasu przyjechali pomóc i przekazać to co nauczyli się przez lata tańca w Zespole.
Dni wypełnione były ciężkimi próbami tańca i śpiewu, podczas których przygotowywano nowy program artystyczny – krakowiaka narodowego i tańce rozbarsko-bytomskie.
Od świtu do nocy pracowano nad tymi dwoma układami albowiem już niebawem grupa nowo przyjętych tancerzy zaprezentuje je, i to nie byle gdzie, w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Mimo wyczerpujących prób znaleziono jeszcze siły na wspólna zabawę, która umożliwiła zintegrowanie się członków zespołu („w Cepelii jak w rodzinie każdy to wie…”)
Tańczyli, śpiewali, a ostatniego wieczoru przy ognisku ludowy śpiew zagłuszył ciszę nocną całego Obrzycka. Wspaniała atmosfera, pogodna, pracowita młodzież dawała z siebie wszystko aby osiągnąć zamierzony cel, pięćdziesięciu tancerzy z radością brało udział w tegorocznym szkoleniu.
„Jesteśmy pełni nadziei, że nie był to ostatni taki wyjazd” mówili uczestnicy obozu.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: