12 / 06 / 24

Obóz szkoleniowy grupy starszej

 

W pierwszy weekend lutego tancerze grupy starszej Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” doskonalili swój kunszt artystyczny na warsztatach w Nietążkowie. 

Ponad czterdziestu miłośników tańca i śpiewu przez trzy dni ćwiczyło kroki taneczne tańców regionalnych oraz narodowych. Pod okiem instruktorów: Piotra Kulki i Macieja Sierpińskiego doskonalili technikę i charakter tańca. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów były tańce i przyśpiewki okolic Rzeszowa, Przeworska, Lublina i Cieszyna. 

Tańce regionalne to nie jedyny temat tegorocznych jesiennych warsztatów. Tancerze „Wielkopolan” trenowali również kombinacje, kroki i formy parowe wykorzystywane w polskim tańcu narodowym – krakowiaku. Oprócz zajęć tanecznych, uczestnicy szkolenia doskonalili również swoje umiejętności wokalne. Na sali ćwiczeń rozbrzmiewał folklor wielkopolski, krakowski, Spisza, a także Beskidu Śląskiego. 

Folklor narodowy oraz regionalny szlifowany od samego rana do późnych godzin nocnych sprawił tancerzom wiele radości i zmotywował do dalszej pracy na rzecz szerzenia polskiej kultury w kraju i za granicą.

PK

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: