20 / 05 / 09

NOC MUZEÓW 2009 W POZNANIU Z „WIELKOPOLANAMI”
NOC MUZEÓW 2009 W POZNANIU Z „WIELKOPOLANAMI”

Poznańską noc muzeów w Muzeum Etnograficznym rozpoczął koncert Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”. Po otwarciu imprezy przed budynkiem muzeum przez Panią Dyrektor, przybyłych gości powitali „Wielkopolanie” tańcami Bambrów Poznańskich. Następnie przy dźwiękach kapeli zwiedzający weszli do środka obiektu na drugą odsłonę koncertu. W muzealnej scenerii Zespół „Wielkopolanie” zaprezentował tańce górnego śląska, kujawiak, oberka i tańce spiskie. Po koncercie zwiedzający zostali zaproszenie do zwiedzania ekspozycji muzealnych. 
Muzeum Etnograficzne w Poznaniu będące Oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu należy do grona najstarszych placówek muzealnych w kraju prezentujących bogactwo kultury ludowej. Jest ono kontynuatorem tradycji kolekcjonowania  zabytków etnograficznych zapoczątkowanych w Wielkopolsce przez Towarzystwo Ludoznawcze w Poznaniu, które zostało utworzone w 1910 r.
Obecnie w różnych działach Muzeum Etnograficznego w Poznaniu znajduje się
12 814 zbiorów.
Siódma edycja imprezy, która każdorazowo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród poznaniaków, tym razem odbyła się w ramach “Imprez wartych Poznania”. Oznacza to, że jednego dnia – 16 maja, wszyscy złaknieni doznań kulturalnych mogli wybrać się na jedną z wielu darmowych imprez miejskich, a wieczorem dodatkowo skorzystać z możliwości zwiedzenia poznańskich muzeów.
            Ten wieczór też był szczególny dla Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”. W tę ekscytującą noc po raz ostatni na koncercie zatańczyła tancerka zespołu Alicja Wawrzynek. Kierownictwo i Tancerze podziękowali Alicji za wieloletni trud włożony w promocję kultury polskiej zarówno w kraju jak i za granicą wraz z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie”.
                                                                                                                                                                                   PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: