15 / 02 / 10

NAUCZYCIELE NA PARKIECIE

NAUCZYCIELE NA PARKIECIEPrzez dwa lutowe weekendy na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 77 odbywało się szkolenie II stopnia dla wielkopolskich nauczycieli zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”. NAUCZYCIELE NA PARKIECIE
Po kursie I stopnia nauczyciele, którzy poznali tajniki folkloru mieli okazję uzupełnić swą wiedzę z zakresu kultury naszego regionu ale i nie tylko. Na kursie II stopnia oprócz tańców wielkopolskich znalazły się również tańce narodowe takie jak: krakowiak, kujawiak, mazur i oberek jak również folklor taneczny Śląska. Tańce i zabawy wielkopolskie spotkały się jednak z największym zainteresowaniem uczestników. Mietlorz, szewc, ceglorz i inne formy zabawowe naszego regionu wywoływały dużo radości i powtarzane były przez nauczycieli z wielką chęcią.
Podczas 24-ro godzinnego kursu ponad 30-tu przedstawicieli wielkopolskich szkół i przedszkoli w pocie czoła pracowało aby poznać podstawy, które jak mówili pomogą im w prowadzeniu własnych zespołów w swoich placówkach.
Wykładowcami kursu byli: Jadwiga Banaś i Piotr Kulka, a do zajęć akompaniowała Barbara Florek.
                                                                                                                                                                                                                PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: