12 / 06 / 24

Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego

18 marca w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak przyznał nagrody i stypendia w dziedzinie kultury.

W tym roku wsparcie finansowe od Samorządu Województwa Wielkopolskiego otrzyma rekordowa liczba twórców – 12 osób zostało uhonorowanych nagrodami, a 44 stypendiami. Marszałkowskie nagrody są przyznawane za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój kultury lokalnej, podczas gdy stypendia służą wsparciu projektów artystycznych i rozwijaniu talentów w różnych dziedzinach twórczości.  

Wśród tegorocznych nagrodzonych jest Piotr Kulka, kierownik Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, który otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w kategorii animacja i upowszechnianie kultury. 

Przyznawane nagrody marszałkowskie dedykowane są osobom, które wyróżniają się w regionie swoją działalnością kulturalną. Taką działalność prowadzi Piotr Kulka, wybitny regionalista, animator kultury, choreograf, pedagog, manager kultury, ekspert i przewodniczący Komisji Kultury Tradycyjnej Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), ekspert w dziedzinie „kultura, sztuka, ochrona dóbr materialnych i dziedzictwa narodowego”, członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Od kilkudziesięciu lat współpracuje z licznymi ośrodkami kultury i oświaty krzewiąc kulturę wielkopolską w tańcu, muzyce, stroju, zwyczaju i obrzędu na terenie całego kraju i świata. Jest osobą niezwykle zaangażowaną w życie kulturowe swojego regionu chroniąc jego dziedzictwo i popularyzując wśród wielu pokoleń.  

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: