02 / 02 / 21

Międzynarodowe Spotkania Kolędników

na zdjęciu muzycy wielkopolscy stojący pod banerem Międzynarodowych Spotkań Dudziarzy

Od 23-24 stycznia uczniowie i nauczyciele Kuźni Tradycji uczestniczyli w Międzynarodowych Spotkań Kolędników  w Połajewie.

Impreza ta na przestrzeni lat pozwoliła spopularyzować i ożywić tradycje dudziarskiego kolędowania nie tylko na terenie gminy Połajewo ale i w wielu miastach Wielkopolski. Już od soboty artyści kolędowali w kościołach parafialnych w Połajewie, Krosinie, Tarnówku i Boruszynie uświetniając grą na dudach msze święte. Spotkania zakończyły się koncertem on-line ze względu na panująca sytuacje epidemiologiczną w Polsce. Tegoroczne spotkania zgromadziły rzeszę znakomitych kapel dudziarskich z Polski ,a wśród wykonawców znaleźli się oczywiście członkowie Kuźni Tradycji, którzy kolędowali wspólnie z pozostałymi kapelami.

Dzięki styczniowym spotkaniom w Połajewie tradycja kolędowania nadal trwa, a na przestrzeni dwudziestu lat można zauważyć jej niebywały rozwój – co napawa optymizmem. Kolędowanie to nie tylko prezentacje sceniczne, ale wymiana doświadczeń, uwag i pomysłów związanych z kontynuowaniem tradycji, która dzięki takim wydarzeniom jak Międzynarodowe Spotkania Kolędników z pewnością nie zaniknie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: